Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Reverend Fungus (Seuora)

10 + 1 = Reverend Fungus (Seuora)

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 23.10.2015

Finská Seuora už v tuto chvíli brázdí v karavanu Evropu spolu s Reverendem Black Claw. Brzy se předvedou i v Bratislavě, Opavě a Praze. Co poslouchá Reverend Fungus z finských Seuora, aby naladil svůj nástroj co možno nejhlouběji?

Tak tohle je od vašeho oblíbeného kazatele, Rev. F. Mám sklony k odbíhání od tématu, půjdu tedy rovnou k věci. Desítka nejvlivnějších a nejinspirativnějších alb (alespoň pro mě).

The Residents - Meet the Residents
Nedodělanej zvuk a příšerná instrumentace mě opravdu inspirovaly. Věděl jsem, že neumím hrát na nic jiného než svou basu, ale tohle album mě přesvědčilo, že to nechce ani tak dovednosti, abyste se stali muzikantem. Stačí vyšinutá mysl a hodně volného času.


The Tiger Lillies The - Brothel to the Cemetery
Tahle deska mě zatáhla do temnějších hudebních vod. Písně o vraždách, znásilnění, alkoholu a všech těch dobrejch věcech. Dokonce i teď, když píšu texty, mi Tiger Lillies občas vytanou na mysli a najednou se píseň o stromech změní v kousek o pojídání Ježíše.


Dr. Steel - Dr. Steel II: The Eclectic Boogaloo
Co mají Seuora a Dr. Steel společného? Vůbec nic. Ideové pozadí projektu mě inspirovalo asi více než jeho hudba. Všechno je o tom si užívat a nechat lidi říct, co chtějí. Ty jsi tvůrce a není nic, co bys nebyl schopen dokázat.


Peculiar Pretzelmen - Innumerable Seed of calamity
The Peculiar Pretzelmen je kapela, která mi ukázala divnoblues, podivný folk a zmatečný jazz. Dokonce jsem napodobil něco z jejich stylu ve své muzice, i když to asi nerozpoznáte.


The Scarring Party - Come Away From the Light
Přál bych si, abychom byli víc jako Scarring Party. Ta kapela mě motivovala, abych se zlepšil ve svých hudebních dovednostech. Škoda, že nemohu upravit svůj hlas tak, abych zněl víc jako Daniel.


Circus Contraption - The Half Wit’s Descent
Velmi temné a zlověstné, tahle věc může za můj šílený text Darlin´, který má podobný příběh jako If I Told You Once z této nahrávky.


Hellblinki - Oratory
Ta deska je divná a zmatečná, ale tak nějak zvládá udržet dějovou linku. Je jako desky Pink Floyd. Začíná jednoduše, dosáhne vrcholu a končí jemně. Vždy se o podobnou strukturu snažím na našich albech.


Blackbird Raum - Swidden
Nejlepší folk punková věc co existuje. Pomohla mi najít v sobě punk rockera i folk hipstera a extrémně ovlivnila texty k naší desce The OddBeats, protože jsme si ji tenkrát přehrávali celé léto.


Tom Waits – Black Rider / Blood Money / Alice / Bone Machine
Každému, kdo mě kdy slyšel, je asi vcelku jasné, že jsem extrémním příznivcem Toma Waitse. Kdybych mohl, tak se s ním pomiluju. Klidně mu i odnosím děti, kdyby to šlo! Není možné vybrat jen jedno album, namísto toho jsem zvolil období. Jeho ponurejší a experimentálnější věci jsou tím, co dalo před čtyřmi lety zrod Seuoře. Poté, co jsem několik bezesných depresivních nocí po sobě sjížděl The Black Rider, napsal jsem dvě písně Sira Funguse, Take Them With you a 34512, které jsou dokonce stále ke stažení na prapodivných ruských webech.


Angelo Badalamenti / David Lynch - Twin Peaks soundtrack
Kámo, Twin Peaks! Nenapodobitelná atmosféra. Hudba měla na seriálu lví podíl. Pohodové intro, tak nevinné a zlověstné. Téma Laury Palmer, mírně děsivý Audrey´s Dance a hrůzu nahánějící Sycamore Trees. Nálada a pocit seriálu s jeho soundtrackem ve mně umí rozproudit šťávy kreativity.


A nakonec guilty pleasure, koncept, kterému jsem nikdy neporozuměl.

Abney Park - Aether Shanties
Dětinská steampunková srágora od kapely, která produkuje více merche a hraček, než muziky. Opět to není hudba, která by mě dostala, ale spíše jejich estetika, svět, který nikdy neexistoval.


No, tohle je ale divnej soupis.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články