Články / Seriály / / 3na3

3na3: Antitrend open air festival

3na3: Antitrend open air festival

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 15.06.2018

Krátká anotace, dlouhý výčet kapel. Jak příznačné. Anti-trendy death/grind/core festival with family drinking atmosphere! A k tomu sedmnáct kapel během jednoho dne na jedné stagi. Pro všechny, kterým v žilách koluje láska k hudebním stylům jako death, grind, brutal death, gore grind, fastcore či crust je tu snad nejsilnější sestava ve čtrnáctileté historii festivalu, kapely z osmi zemí, headlinery Cytotoxin z Německa. Pár dalších vodítek nám dal hlavní organizátor Reef.

Jak si představuješ ideální festival? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

Za téměř ideální považuju Obscene Extreme, jezdím na něj pravidelně už od prvního ročníku. Areál, přátelská atmosféra, každoroční parádní pařba s přáteli, všechno prostě bez chybičky a neopakovatelné. Na Antitrend festivalu se snažíme této atmosféře přiblížit, samozřejmě v mnohem menším měřítku. Bez sponzorů a s tak malým rozpočtem sázíme hlavně na undergroundové kapely a podporu lidí, kteří na fest jezdí zapařit pravidelně.

Jak vypadá příprava? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Kapely a propagaci mám pod palcem já sám. Na novém ročníku začínám pracovat už pár měsíců poté, co ten předchozí skončil. S přípravou areálu a technickým zázemím mi pomáhají kluci z Mincing Fury a pár dalších přátel, bez kterých by fest nikdy nemohl fungovat. Musím zaklepat, ale žádný velký problém jsme za těch třináct let zatím řešit nemuseli. Občas sice vypadne nějaký headliner na poslední chvíli a je obtížné narychlo najít náhradu nebo je třeba vyřešit nějakou potyčku či jiný problém v průběhu akce, ale nikdy to nebylo nic závažného. Jsme rádi, že obyvatelé Žabčic jsou velmi přátelští a shovívaví, doteď z jejich strany nebyla žádná stížnost.

Hlavní body Antitrendu?

Přátelská atmosféra – kvalitní kapely – celodenní zábava a pařba.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Ani ne, Antitrend je jen o zábavě a muzice.

Info

Antitrend Open Air 2018
23. - 24. 6. 2018
Žabčice u Brna
fb událost

foto © Aneta Urbancová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články