Články / Seriály / / 3na3

3na3: Cidre Punk Fest

3na3: Cidre Punk Fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 11.07.2018

První ročník Cidre Punk Festu proběhne tento týden v malé pošumavské vesničce Újezd u Chanovic v prostorách domácí moštárny. O čem bude a jak se liší od ostatních festiválků? Odpovědi na otázky nám dal jeden z organizátorů Majkl, druhým organizátorem je Jarda, na jehož pozemku akce proběhne.

Jak si představujete ideální festival? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

S ideálním festivalem se mi pojí slova jako volnost, radost, příroda, dobrá nálada a hudba, dostatečný výběr jídla a pití. Lidi na jedné vlně, ani moc, ani málo, určitě už preferuji spíše menší nemasové festivaly, jedním z takových je například výborný Zelesa festival. Dříve jsem taky velice rád navštěvoval Fluff Fest.

Jak vypadá příprava Cidre Punk Festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Letos pořádáme první ročník a první myšlenka přišla někdy v březnu, od té doby jsem začal s kontaktováním kapel a domlouváním zvukaře. Hlavní organizátoři jsme dva, já a Jarda. Já se starám o stránku hudební a Jarda (majitel moštárny Divoké jablko) řeší zázemí – stany, pití, jídlo, toiky atp. Jedeme v duchu DIY, před čtrnácti dny jsme začali vylepovat po okolí plakáty se snahou nepřelepovat ty, které jsou ještě aktuální. Bohužel naopak už to neplatí. Den před festivalem postavíme stany, podium, uvaříme jídlo, narazíme bečku... Problémy určitě nějaké přijdou, doufejme, že to nebude nic, co bychom nevyřešili.

Hlavní body festivalu?

Jde o první ročník DIY festivalu zaměřený na kapely s punkovým srdcem. Návštěvníci se krom kapel mohou těšit na domácí cidre, pivo z šumavského pivovaru Kout, jídlo i pro vegany a stanové městečko mezi stromy s výhledem až na Šumavu.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Festival děláme zcela apolitický, přesto pro podobně smýšlející lidi, kteří mají rádi punkovou scénu.

Info

Cidre Punk Fest
14. 7. 2018 15:00
Újezd u Chanovic
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.