Články / Seriály / / 3na3

3na3: Slush Fest

3na3: Slush Fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 03.06.2018

Slush Fest se odehraje na dvou místech a ve dvou různých měsících, a to v režii Slush Records a Slush Magazine. V Praze zahrají Cigarette Syndrome, Acid Row, Snyder nebo Dildo Boyz, v Plzni Arrogant Twins, Snyder, Acid Row a další. Vstup „do klobouku“? I tak se dá! Na otázky odpovídal CEO Venza Zlo a viceprezident Adam Porkijé Plzák za asistence Vzteklého Vydrýska a Jakuba Kubíčka. Poněkud bizarní partička, n'est-ce pas?

Jak si představujete ideální festival? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

Příznivá cena, line-up, místo, kde člověk nechcípne, publikum na mrdku, dostupnost, příznivá cena alkoholických nápojů a všeobjímající lidské nadšení bez projevů extrémismu.

Ideál je festival, který dělají kamarádi pro kamarády. Nejblíž tomu je asi Magick Musick v Čermné na Šumavě. Někteří nacházejí též stopy zalíbení ve Fluff Festu a Žandovském dvorku.

Jak vypadá příprava vašeho festivalu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Příprava probíhá v podobě několika seancí již měsíce před akcí. Na festivalu se podílí spousta lidí, ale fakticky ho řeší jen jeden člověk, ke kterému se posléze přidají jeden, dva lidi (převážně z lítosti). Ostatní sedí, kouří, pijí a kecají do všeho, ale o to jsou plodnější, co se týče rad a verbálního kybicování.

Problém jsou vždycky peníze (je jich, samozřejmě, moc) a velikášské plány. Problém je taky zmiňovaná lenost a to, že na to spousta lidí sere.

Hlavní body vašeho festivalu?

1) Rock’n’roll.
2) Scénická propagace.
3) Vypni YouTube a pojď se podívat na živý lidi (alespoň z počátku).

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Obecně se snažíme vyhnout projevům přebujelého extrémismu, ať už politického nebo jiného. Bereme to tak, že hudba v nás má vyvolávat otázky, nutit tě k zamyšlení a ne ti servírovat odpovědi, natož jednoznačné. Přesto si myslíme, že z našich postojů je zřejmé, jaké jsou naše hodnoty.
Nepoužíváme jednorázová brčka (zabíjejí delfíny).
Nemáme rádi náckovství.

Info

Slush Fest – zrušeno
8. 6. 2018
(A)void Floating Gallery, Praha
fb událost

25. 8. 2018
Pohoda, Plzeň
(zatím bez eventu)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články