Zprávy / Pozvánky

Andy Warhol’s Night: Noc jako z Warholovy Factory

Andy Warhol’s Night: Noc jako z Warholovy Factory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.01.2018

Omlácené stěny zakryté stříbrným alobalem. Pop-artová Marilyn a plechovky od rajčatové polévky. Nekonečně opakující se motiv, nekonečné filmy a nakonec i nekonečné večírky. Lou Reed, David Bowie, Nico, Debbie Harry, Edie Sedgwick nebo Ultra Violet. A uprostřed toho všeho Andy Warhol - s bílou parukou, černými brýlemi a s polaroidem v ruce. Byla to právě Warholova Factory, která na 231 East 47th Street v Manhattanu stála v epicentru neovladatelné erupce změn, které přinesla 60. léta minulého století. A život v ní se snaží přiblížit akce Andy Warhol’s Night, kterou 9. března 2018 v pražském klubu Underdogs‘ pořádá projekt We Are Relentless.

Propojit vizuální kulturu s hudebním zážitkem, změnit běžný klub v místo, kde Warhol dělal svoje slavné sítotisky. Trochu to rozjet a zároveň zkusit prožít trochu z historie undergroundu. To jsou některé z cílů akce, která přibližuje velikána pop-artu. V rámci Andy Warhol’s Night vystoupí tři pražské kapely, které pro své skladby v 60. letech hledají inspiraci a často působí spíš jako majitelé stroje času než jako současní hudebníci – Kill The Dandies!, The Maggie’s Marhmallows a Madhouse Express. Na after party se pak účastníci akce mohou roztančit na Creepy Crawlers DJs, kteří z elpíček pustí největší pecky zmiňované dekády. Kromě hudebního zážitku se příchozí mohou těšit na interiér, který bude (v rámci možností) kopírovat Factory, a dekorace související s dílem Warhola. Ve spolupráci s Polagraphem je navíc připravený fotokoutek, kde se mohou zájemci nechat vyfotit na polaroid. Večírkem bude kolovat také několik jednorázových fotoaparátů a každý tak bude mít možnost po vzoru Warhola zdokumentovat svou nejšílenější část večera. Na přípravě akce se podílí i GOAP, ve které se nachází výstava WARHOL/WARHOLA o životě a tvorbě Andyho Warhola.

Kill The Dandies!
Funky rytmy i zfuzzované kytary, blyštivý New York i syrová prérie. Inspirací jsou psychedelické balady Lee Hazlewooda, primitivismus The Velvet Underground nebo "spectorovské" stěny zvuku.


The Maggie's Marshmallows
Něco mezi Ramones a ranými Rolling Stones. Každý tón v sobě nese trochu z amerického undergroundu.


Madhouse Express
Čistá esence šedesátkové psychedelie. Doorsovský zvuk s britskou ozvěnou. Trocha Jima Morrisona i Syda Barretta.


A aby do sebe všechno zapadalo a zážitek z akce byl co nejautentičtější, je jasně daný i dress code – 60. léta.

Info

Andy Warhol's Night
9. 3. 2018 19:30
Underdogs‘, Praha
www.facebook.com/events/179818832613655

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články