PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

ba:zel mají nový singl Scene 7

ba:zel mají nový singl Scene 7

|

V roce 1838 napsal Robert Schumann Kinderszenen scény z dětství, opus 15. Práce obsahuje třináct skladeb pro klavír. Sedmý z nich se nazývá Träumerei nebo-li Snění... Singl Scene 7 je titulní skladba ba:zel nadcházejícího EP. Jako jediná popisuje lucidní sen děsivě konkrétních parametrů. Sen je dualita vědomí: "Jsem dítě hraji si s kamarádem, ale po celou dobu vím, že jsem snila, a že moje dětství již dávno odeznělo. Jak si hraji tak pociťuji radost dítěte doprovázenou radostí shledání s přítelem. Zároveň si však uvĕdomuji, že je to jen sen a kamarád je stejně tak ztracený ke mě, jako já k němu."


ba:zel je elektroakustický projekt působící v Praze. Obsahuje klavír, flétnu, basovou kytaru, post-techno/dub/špinavé beaty a různě popisovaný soprán, od "zákeřné" (Starter) po "křehké a éterické" (Strobo). Jejími členy jsou Ewelina Chiu (zpěv, piano, syntezátor, flétna) a Daniel Vlček (elektronické beaty, syntezátory, baskytara / zpěv). Duo vzniklo v roce 2014, od té doby odehráli více než 50 koncertů, při kterých často používají vlastní projekce, díky čemu si vysloužil popis "postmoderní audiovizuální dialog [...] spojující dva odlišné světy, dva protipóly, jejichž slepením vzniká opojný rituál" (Beehype). Jejich debutové album eye draw(s) the line (2016) bylo mimo jiné popsáno jako "mrazivý minimalismus" (Beehype). Současně pracuje na soundtracku k virtuální realitě Galerie Na shledanou.

Info

ba:zel

www.facebook.com/bazel.detritus
www.bazel.bandcamp.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

White Wine streamují Killer Brilliance

White Wine streamují Killer Brilliance

redakce |
Vzpomínáte na 31 Knots, posthardcoreovou partu kolem Joea Haegeho? Aby ne, v rámci svého ranku byla nepřehlédnutelná a živě si zahrála i u nás. White Wine, jiná káva?

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

Rone (do 20/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
beth hart (do 6/11)
fleet foxes (do 8/11)