Zprávy / Pozvánky

Baskytarista Bauhaus David J v Karlíně

Baskytarista Bauhaus David J v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.04.2018

V pražském prostoru Kasárna Karlín vystoupí 31. května člen legendárních kapel Bauhaus a Love and Rockets, baskytarista David J. Doprovodí ho domácí hudebník Karel Holas známý především svým účinkováním v kapele Čechomor a spoluprací s britskými rockery Killing Joke.

Většinu světel namířených na kapelu Bauhaus pohltil provokativní a extravagantní frontman Peter Murphy, jejich podstatně menší porce už dopadla na nepřístupně působícího baskytaristu. Právě on ale stál za hudebním směřováním i estetikou formace (a mimo jiné i za určující skladbou Bela Lugosi’s Dead), která se za pouhých pár let intenzivního života stala hnací silou nově vznikajícího žánru goth. David J a jeho láska k obskurnostem, okultismu a uměleckým proudům jako dada nebo krautrock tak vytvarovala jednu z nejvlivnějších britských formací, které si cenil i Iggy Pop, David Bowie nebo frontman kultovních Joy Division, Ian Curtis. Po rozpadu Bauhaus se David J jako první vrhl na sólovou dráhu a ještě tentýž rok vydal debutové album, jehož inspirace sahá k velikánům jako Bob Dylan, Lou Reed a John Cale.

Ve svém snažení pokračoval i během působení v Love and Rockets, art-popovém uskupení vzešlém z popela zaniklé legendy a čítajícím několik jeho bývalých členů. Na kontě má tak v současné době plejádu sólových desek i spolupráci s Amandou Palmer, The Dandy Warhols nebo Waynem Coynem z The Flaming Lips, stejně jako takřka nekončící řetěz tzv. living room shows.

Info

David J (uk) + Karel Holas
31. 5. 2018
Kasárna Karlín, Praha
facebook interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články