Zprávy / Nové desky

Bert & Friends s čerstvým klipem

Bert & Friends s čerstvým klipem

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.12.2018

Skupina podepsaná pod netradičním hitem Plody moří, který se minulý rok organicky šířil po sociálních sítích, se po roce vrací a na vlně tak trochu jiné estetiky představuje nový singl a klip Lupanárium.

Jejich koncerty jsou tak zpravidla zaplněné, ať už šlo třeba o vystoupení na festivalech United Islands či Žižkovské noci. Po roce práce Bert & Friends přichází s nástupcem loňského hitu - jestliže Plody moří měly nahlas a výrazně upozornit, že na české scéně vzniká dosti netradiční a přitom kvalitní hudební těleso, Lupanárium představuje samotnou esenci tvorby téhle kapely.

Je také hodně zvláštní, velmi sofistikované a barevné, ale tentokrát je hlavně hypnoticky upřímné. Text ve spojení s hudbou posluchači nabízí velikou směsici obrazů a pocitů (např. samotný název představuje archaické označení nevěstince), ve videoklipu kapela ovšem šla minimalistickou cestou, aby zbytečně nerušila atmosféru hudby samotné. Jak skladba postupně a pomalu graduje, postupně zjistíte, že je vám najednou tak nějak líp. U Plodů se posluchači smáli, u Lupanária se budou usmívat.

Info

Bert & Friends
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články