PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Bill Drummond a další na festivalu Unsound

Bill Drummond a další na festivalu Unsound

|

Krakovský hudební festival Unsound živí své kořeny z DIY podhoubí, ze kterého vychází jeho celosvětový rozsah. Organizátoři v průběhu let usilovně zabraňují tomu, aby festival nabobtnal do komerčních rozměrů. Namísto vlastní velikosti se zaměřují na kvalitu jednotlivých vystoupení, na vytváření nových hudebních programů, na lidský rozměr celé akce a na podporu komunity samotných umělců i jejich fanoušků. Ač poptávka po vstupenkách každoročně převyšuje kapacitu festivalu, nenechávají pořadatelé akci přerůst do masivních rozměrů a stále nabízí výhodné vstupenky, představení zdarma a další bonusy.


Tématem letošního ročníku, který se uskuteční v termínu od 8. do 15. října, je "Flower Power". Pořadatelé aktuálně ohlašují druhou vlnu potvrzených jmen, které tentokrát dominuje Bill Drummond. Na Unsoundu, kromě přednášky, promítne také svůj film Imagine Waking Up Tomorrow and All Music Has Disappeared. Přesto, že je většina diskuzních panelů zdarma, na setkání s Billem Drummondem si budete muset opatřit speciální vstupenku, která není součástí celofestivalového pasu. Patnácté vydání festivalu navštíví také Holly Herndon s vokálním souborem, Laurel Halo živě představí svou desku Dust a chybět nebude ani Ben Frost se svou snovou show, jenž vychází ze spolupráce s United Visual Artists.

Ostatní aktuálně potvrzená jména čistě telegraficky: Księżyc, Svitlana Nianio, Paweł Romańczuk, Rainforest Spiritual Enslavement, James Hoff, Eleh, John Brien, The Jon Gibson Group, Jonáš Gruska, Hubert Zemler, Miłosz Pękala, filmaři a cestovatelé Vincent Moon a Priscilla Telmon, Arturas Bumšteinas, DJ Haram, Sega Bodega, Coucou Chloe a mnozí další.

Info

Unsound Festival 2017
8. - 16. 10. 2017
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/352361888454753
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

We Are Family: Brněnská 16

We Are Family: Brněnská 16

redakce |
Dramaturgové Brněnské 16 vybírali soutěžní filmy z více než 700 přihlášených snímků. O ceny se v říjnu nakonec utká 42 krátkých filmů.
Prague A Capella Festival podruhé

Prague A Capella Festival podruhé

redakce |
Prague A Cappella Festival je určen nejen příznivcům vokální hudby, ale i hudebníkům a zpěvákům. Třídenní workshop pod vedením skupiny Skety.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

Rone (do 20/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
bluefest (do 13/11)
jazz go to town (do 14/10)