Zprávy / Nové desky

Billow vydávají singl West Fields

Billow vydávají singl West Fields

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.06.2018

Dreampopová formace Billow z Veselí nad Moravou se po podzimním dlouhohrajícím debutu Maps připomíná s novým singlem West Fields. Ten kapela nahrála pro jarní kompilaci slovenského kazetového labelu Z Tapes. Oproti pomalému a zvukově rozvážnému debutu je West Fields více přímočarou a svižnější skladbou, zvukově ale stále na pomezí devadesátkového indie rocku, dreampopu a lo-fi, což stvrzuje také fakt, že si kapela nahrála i zmixovala skladbu (stejně jako debut) svépomocí.

West Fields je předzvěstí druhé desky, zároveň ale také spíše jakousi bludnou skladbou, která se svou náladou ostatní tvorbě poněkud vymyká. Termín vydání druhotiny zatím však Billow nemají. V létě se chystají probrat nashromážděnými nápady, které plánuji během srpna a září nahrát.


"Po vydání Maps jsme se ihned pustili do skládání nových věcí a během několika měsíců vytvořili pár desítek nápadů. West Fields patřila náladou mezi ty veselejší písničky a bylo ji těžší někam zařadit. Proto jsme ji nakonec využili pro kompilaci Z Tapes. Náladu druhé desky ale spíš zosobňovat nebude," říká kytarista Jakub Zbořil.

Info

Billow
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články