Akce

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy

Crippled Black Phoenix (uk) + Soft Kill (us) + Fotocrime (us)
30.03.2019 20:00
Underdogs´, Praha

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy, tentokrát v rámci evropského turné k nové desce Great Escape, která vyšla letos v září na labelu Season of Mist. Spolu s nimi se na turné vydávají dark wavoví Soft Kill a Fotocrime. Všechny tři kapely si už svou pražskou premiéru odbyly, takhle pěkně pohromadě je tu ale máme poprvé. V Underdogs' se na ně můžete těšit v sobotu 30. března.

Britskou kapelou Crippled Black Phoenix prošla řada talentovaných hudebníků. Ústřední postavou je multiinstrumentalista Justin Greaves, původně bubeník v Iron Monkey a Electric Wizard, který se chopil kytary a společně s Dominicem Aitchisonem z Mogwai dali základy Crippled Black Phoenix. V současnosti má kapela osm členů: Justin Greaves (zpěv, bicí a perkuse, kytara, baskytara, samply, pila), Ben Wilsker (bicí), Daniel Änghede (kytara, zpěv), Jonas Stålhammar (kytara), Tom Greenway (baskytara), Mark Furnevall (sytnetizátory, hammond varhany, zpěv), Helen Stanley (piano, sytetizátory, zpěv, trumpeta) a Belinda Kordic (zpěv, perkuse). S novou deskou Great Escape, která vyšla letos v září na francouzském nezávislém labelu Season of Mist, se CBP vydávají dál za novými hudebními dobrodružstvími a nechají vás proniknout ještě hlouběji do svého vnitřního vesmíru. Ideální deska na dlouhé zimní noci. Přes zimu naposloucháte a začátkem jara si můžete s plnou parádou užít živé vystoupení.

Portlandští Soft Kill se dali dohromady v roce 2010. Nová deska Saviour, která vyšla v květnu 2018 na Profound Lore Records, je Gravovou osobní zpovědí, pomocí níž se vyrovnává s tragickými životními událostmi. I přes tíživé emoce tahle deska pulzuje životem. Jako producent se na ní podílel Benjamin Greenberg, který spolupracoval třeba s Uniform, The Men nebo Algiers.

Fotocrime jsou “služebně” nejmladší kapelou večera. Vydáním dvou EP Always Hell and Always Night v roce 2017, po kterých letos v květnu následovalo debutové LP Principle of Pain se Fotocrime vyprofilovali jako jedna z hudebně a vizuálně nejvýraznějších kapel na syth wave / post punkové alternativní scéně. Na všech svých deskách zůstávají věrní dark wave estetice – můžete se tak těšit na typickou kombinaci drum machine beatů, analogových syntetizátorů a poctivých kytar.

Info

Crippled Black Phoenix (uk) + Soft Kill (us) + Fotocrime (us)
30. 3. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

foto © Marton Bodnar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články