PLAYER FM

Články / Seriály / 10+1

10+1

10 + 1 = Blondage

10 + 1 = Blondage

|

Dánské duo Blondage (fka Rangleklods) představuje v současné době ojedinělý mix elektroniky a popu. Mají za sebou tour s WhoMadeWho a vystoupení na festivalech Sziget nebo MS Dockwille. U nás se představilo dvakrát v Brně a letošní léto na Besedě u Bigbítu. Jejich tvorba je charakteristická smyslným devadesátkovým soundem, který podtrhuje ženská polovina dua Pernille. Společně s Esbenem tvoří éterickou kombinaci a při svých live shows se snaží dělat vše od zpěvu přes tanec až po hru na několik nástrojů. Tady je jejich 10+1 hudebních záležitostí, které v současné době považují za nejvíce povedené. Naživo můžete ochutnat v brněnské Flédě nebo pražském NoDu.

Rihanna - Anti: Tohle album je jedno z nejlepších za posledních deset let. Rihanna zkouší ovládnout svět se zvláštním popovým počinem. Hallelujah za tohle setkání mainstreamového popu a experimentálních melodií - dohromady tvoří něco úžasného.


Flume - Skin: Šílený! Flume je velmi talentovaný frajer, který tvoří produkci zároveň složitou i dobře přístupnou téměř všem posluchačům. Nebojí se chytlavých popových melodií a za to ho milujeme. Poslech celého alba je inspirující. Mimochodem... způsob, jakým postavil song Say It a jeho refrén stojí za detailnější rozbor, pokud jsi hudebník. Wow.


Miquel - Wildheart: Někdy potřebuješ jen čistou energii a album od Miquela je přesně tou. Je divoké a evokuje instatní pocit svobody, hodně jsme ho poslouchali při jízdách na naší tour.


Tove Lo - Cool Girl: Tohle je masivní hit z jasného důvodu. Sebevědomí z toho songu sálá, změna mezi verši a refrénem je geniální. Skvělá věc roku 2016, která tě vezme do devadesátkového klubu.


Jai Paul - Jasmine: I přesto, že je to trochu starší věc, stále nás inspiruje. Má to vibe něčeho staršího, ale i futuristického. A navíc je to nejvíc sexy track, který jsme kdy slyšeli.


123MRK - Versitile: Milujeme hravost a bohaté detaily v tomhle songu. Je tak živý a drzý. Podobné věci nás ovlivňují a tvoří naší identitu.


NAO - Bad Blood: Wow. Tenhle song je ohromující, vážně! Byli jsme na NAO nedávno a když jsme slyšeli Bad Blood, měli jsme pocit, že je náš život kompletní. Vokály, text, produkce… Má to vše!


Kendrick Lamar - Alright: Esben zná tenhle rap od začátku do konce. Byl to náš oblíbený párty song, kdykoli jsme se cítili v “gangsta” náladě. Text je krásný a Kendrickova flow a styl vyšoupnou všechny současné rapery ven ze hry.


Pnau - With You Forever: Někdy potřebuješ track, se kterým rychle propluješ. Neřešit žádný blbosti navíc, jen beat a rychlost. Na tomhle se nám líbí hlavně ta zasněnost.


Burial - Archangel: Oba milujeme super temné věci a Burial má talent vytvořit souzvuk, který tě vezme do jiné reality, dimenze. Často taky zapojujeme do naší tvorby zvuky, které zní mimozemsky.


Guilty Pleasure:
Katy Perry - Roar: OK. Nebojíme se super popových věcí. Teď ruku na srdce - nemůžeme se úplně ztotožnit s celým vesmírem mrs. Perry a jejím stylem, ale kvůli tomu nemáme Roar rádi o nic méně. Je to skvělej song! Má ten perfektní refrén, který tě rozbrečí a donutí křičet ho nahlas (když jsi sám).


Info

www.blondagemusic.com

Live:
Blondage (dk) + Killiekrankie
13. 12. 2016 Fléda Club, Brno
www.facebook.com/events/158061347976847

Blondage (dk) + Killiekrankie
14. 12. 2016 NoD, Praha
www.facebook.com/events/606198089559265

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

10+1

10 + 1 = Coals

10 + 1 = Coals

Jana Michalcová |
Coals se k nám rádi vrací zas a znova. Na čerstvě vydaném albu Tamagotchi je slyšet lecos, ktorá z 10+1 ovlivnila je?
10 + 1 =  James Harries

10 + 1 = James Harries

redakce |
Britský písničkář James Harries se u nás těší velké oblibě. Spolupracoval s Lenkou Dusilovou nebo Načevou, rád cestuje. Co poslouchá?
10 + 1 = Madhouse Express

10 + 1 = Madhouse Express

redakce |
Čeští psychedeličtí kazatelé? Tak se cítí pražští Madhouse Express. A mají rádi Baro Chandel. To je dobře.
10 + 1 = The Away Days

10 + 1 = The Away Days

redakce |
The Away Days? Asi byste neřekli, že jde o indie kapelu z Turecka... Deset nejzásadnějších z jejich multikulti kuchyně.
10 + 1 = Bratři

10 + 1 = Bratři

redakce |
Bratři jsou bratři. Ondřej a Jiří Veselí. Elektronické duo, které hraje na bicí a další udělátka, inspirováno technem i experimentální elektronikou.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do