Články / Seriály / / 10+1

10 + 1: Ette Enaka

10 + 1: Ette Enaka

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 03.02.2017

Pod názvem Ette Enaka, označujícím původně prý jihoamerický kmen, se skrývá nová brněnská indie kapela. Najdeme v ní Aleše z The Mood, Vítka (Rutka Laskier) a Miloše (Maniac Floor). Kombinace devadesátkového ema a dance-punku prošpikovaná postrockovými buildupy může evokovat například Les Savy Fav nebo Robocop Kraus. Osobitá melodika a songwriting, postpunkový tah na branku, emotivní a nafrázované vokály, strhující sbory? Můžete mimo jiné slyšet na Free Mondays v Roxy, šestého února.

At the Drive-In - Relationship of Command
Ne na všem se vždycky shodneme, ale ATDI je kapela, která ovlivnila nás všechny, hlavně tohle legendární album. Energie, kytary, texty, všechno. Na světě je hrozně málo alb, který působí tímhle nepopsatelným kouzlem a uchvátí tě to znovu, pokaždý.


Foals - Antidotes
Když jsme někdy kolem roku 2009 objevili Foals, postupně jsme si z nich sedli na prdel. Byly to časy, kdy jsme zrovna byli v pubertě. Měli jsme tak možnost sledovat, jak Foals rostou a mění se. Co se však nezměnilo, jsou jejich live performance. Viděli jsme Foals naživo šestkrát, pokaždý nás to dostalo ještě víc. Spousta lidí jima opovrhuje, my je milujem.


Loma Prieta - Self Portrait
Tyhle dvě desky změnili vše. Pár roků zpátky, kdy jsme ani nevěděli, co to znamená emo-hardcore nebo hardcore punk, nám kámoš poslal Lomu. Pamatuju si, jak jsem poprvý poslouchal Life Less a naprosto to nepobral. Styl, jakým Loma hraje, osobitý rukopis skladeb a nálada, která ze songu srší. Co nás však nepustilo už poslední rok a půl je jejich poslední deska Self Portrait a kombinace fuzz vokálu a roprostřených kytar.


Pianos Become the Teeth - Keep You


Touché Amoré - Is Survived By


Ravelin 7 - 7 kroků po zamrzlé řece
Česká legenda, o který jsme slyšeli poprvý, když vydali 7 kroků. Láska na první poslech.

Death From Above 1979 - You're a Woman, I'm a Machine
Garage dance-punk z Kanady. Pamatuju, jak jsem poslouchal tuhle desku poprvý a doteď jsem nenašel žádnou kapelu, která by dokázala vymáčknout tolik energie, jako Seb a JFK. Kapela, která mě ovlivnila už jen tím faktem, že těžká a plná hudba se dá dělat ve dvou lidech, a i tak může znít sladce.


Deafheaven - Sunbather


Old Gray - An Autobiography
Naše první setkání s americkým midwest emem, který nás dovedlo právě ke kapelám, jako jsou Touché Amoré nebo Pianos.


La Dispute - Rooms of the House


Milo (rapsmith) - Toothpaste Suburb
Když už mám dost kytar, vždycky si rád pustím tohle album, který má nejlepší instrumentál, co kdy vznikl.

Info

www.facebook.com/EtteEnaka

Live: Free Mondays
6. 2. 2017 Roxy, Praha
www.facebook.com/events/251825628578390

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články