PLAYER FM

Články / Seriály / 10+1

10+1

10 + 1 = Jaro

10 + 1 = Jaro

|

Jaro, tedy ostravský písničkář a multiinstrumentalista Jaroslav Korbel, vydává a křtí v těchto dnech debut Eternalism. Sám nyní prozrazuje, co se mu točí v přehrávači. A co je vaše guilty pleasure?

Muse – Origin of Symmetry
Tohle je můj základní kámen. Album mému velmi mladému já otevřelo obzory, které jsem do té doby nepoznal. Hodně dlouho jsem to bral jako nejlepší desku, kterou jsem kdy slyšel, a ještě dnes patří mezi mé nejoblíbenější. Skladba Plug in Baby je zlomovou vypalovačkou mého života.


Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork
Queens jsou mou hodně oblíbenou kapelou, jejich alba jsou drsná, ujetá, vtipná. Všechna předešlá jsou vynikající, ale ...Like Clockwork je jasný favorit. Emočně nabitý výplod deprese a rozvahy nad životem, filozofií i nějaké utahování si z toho všeho. Všechno v tom vůbec nejlepším produkčním kabátu, perfektní zvuk po všech stránkách.


Benji Hughes – A Love Extreme
Brilantní moderní soul-rock/popové dvojalbum. Úžasně produkované hity jeden za druhým se skvělými texty. 68 minut odvazu od chlápka, který vypadá jako Santa procházející krizí středního věku.


Adult Jazz – Gist Is
Dost experimentální britský indie pop rock. Perfektní kombinace inovace a osvědčených postupů. Má nádherné struktury, které překvapí a úžasně do sebe zapadají. Takhle chytlavé experimentální melodie jsem jinde neslyšel. Kytary jsou nepopsatelně dobré…


Deakin – Sleep Cycle
Velmi silné album, jak hudebně, tak textově. Deakin je jeden ze členů Animal Collective, což je na desce znát. Hodně komplikovaných struktur, přechodů a zvuků, které se těžko zařazují. Jako celek působí úžasně, obzvláště když věnujete pozornost textům zaměřujícím se na způsob života a reflexi událostí, snadno vztáhnutelných na každého z nás.


Jana Kirschner – Moruša: Čierna
Moruša: Čierna si mě podmanila. Krásné elektronické a ambientní zvuky smíchané s jazzovými a folklórními prvky v úžasné produkci, která uvádí do transu.


Lorde – Pure Heroine
Debut Lorde byl jedním z největších překvapení na světové popové scéně. Většina lidí zná pouze masáž skladby Royals, což je škoda, ta písnička je jednou z těch slabších. Pořád je to pop, jen v novém provedení. Před Lorde se v rádiu experimentální pop tohohle typu neobjevil, je to součástí určitého posunu.


St. Vincent – Actor Annie Clark/St. Vincent je velká osobnost. Její diskografie se prohnala napříč různými žánry a ukázala rozsah jejích dovedností, čehož si cením. Zároveň každé její album bylo na vysoké úrovni. Actor je moje nejoblíbenější, ten zvuk chamber popu míchaný s čirou rockandrollovou energií je něco.


Reverie Sound Revue – s/t
Reverie Sound Revue je založená na Lise Lobsinger, která občas spolupracuje s Broken Social Scene. Tohle je milé, malé a komorní album, které si na nic moc nehraje a ví přesně, kam patří. Chytlavý indie rock s těmi nejpropracovanějšími kytarovými riffy, jaké jsem v žánru slyšel.


Sufjan Stevens - Illinois
Ono je těžké vybrat jedno nejoblíbenější album, ale kdybych si měl vybrat, tak to nejspíš bude Illinois. Neskutečně ambiciózní počin obsahující nejen širokou škálu historie a vůbec informací, ale i úžasné orchestrální kompozice. Zásadní počin barokního popu, což je můj velmi oblíbený žánr. S tímhle jsem strávil nespočet hodin.


+1 Guilty pleasure
Guilty pleasure, s tím je to taky složité, protože se vůbec nestydím za to, že se mi líbí popovky nebo generické desky. Vybral bych She & Him – Volume Two. Ono vlastně ani nejde o nic výjimečného, je to pop-rock s dobrou kytarou a několika záblesky něčeho pokročilejšího. Příjemné a milé album, které mi zlepšuje náladu.

Info

Jaro
www.facebook.com/Jarotheband
www.jaroslavkorbel.bandcamp.com

Živě:
2. 12. 2017, Bike_Jesus, Praha
www.facebook.com/events/1343657172428865

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

10+1

10 + 1 = Coals

10 + 1 = Coals

Jana Michalcová |
Coals se k nám rádi vrací zas a znova. Na čerstvě vydaném albu Tamagotchi je slyšet lecos, ktorá z 10+1 ovlivnila je?
10 + 1 =  James Harries

10 + 1 = James Harries

redakce |
Britský písničkář James Harries se u nás těší velké oblibě. Spolupracoval s Lenkou Dusilovou nebo Načevou, rád cestuje. Co poslouchá?
10 + 1 = Madhouse Express

10 + 1 = Madhouse Express

redakce |
Čeští psychedeličtí kazatelé? Tak se cítí pražští Madhouse Express. A mají rádi Baro Chandel. To je dobře.
10 + 1 = The Away Days

10 + 1 = The Away Days

redakce |
The Away Days? Asi byste neřekli, že jde o indie kapelu z Turecka... Deset nejzásadnějších z jejich multikulti kuchyně.
10 + 1 = Bratři

10 + 1 = Bratři

redakce |
Bratři jsou bratři. Ondřej a Jiří Veselí. Elektronické duo, které hraje na bicí a další udělátka, inspirováno technem i experimentální elektronikou.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
jazz fest (18/12)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do