PLAYER FM

Články / Seriály / 10+1

10+1

10 + 1: Silver Springs

10 + 1: Silver Springs

|

Silver Springs jsou nejspíš jedinou kapelou na světě, která se dala dohromady v Los Angeles a první koncert odehrála v Liberci. Během těchto dní je na spadnutí vydání nového EP, už teď je z něj venku první singl Shelter Love. Kapela se hlásí k zámořské tradici alternativního a indie rocku, neštítí se jednoduchých kompozic a zpěvných refrénů. Konkrétní vzory, oblíbené songy? O těch se rozpovídali dva zakládající členové Niko Jalauzidis a Elijah Cooper.

Bon Iver - NPR Front Row Full Show
Nová deska Bon Iver je pro mě absolutní masterpiece a live podání v tomhle videu je moc krásný. Moje oblíbený věci jsou 715 - Creeks a 29 Strafford APTS. Myslím, že k tomu nemusím víc říkat, tohle bych doporučil úplně každýmu.


Kings Of Leon - Pyro
Tenhle song je strašně moc jednoduchej, přesto funguje úžasně. Kdykoliv si ho pustim, tak nevím, jestli jsem z něj smutnej nebo veselej, ale vyvolá ve mě vždycky takovej pocit prázdna a něčeho divnýho. Možná je to jen nostalgie. Kings of Leon byla první kapela, kterou jsem viděl live, když jsem bydlel v Kalifornii a plánovali jsme s Elijahem novou kapelu. Hollywood Bowl, OG kush, tenhle song a Calebův zpěv je doteď jeden z top zážitků.


Jack Garratt - Worry - Berlin Sessions
Tenhle song jsem dávno objevil přes nějakej náhodnej Spotify playlist a celkem se mi líbil, ale pořádně jsem ho ocenil, až když jsem byl na nedávnym koncertě Muse a Jack Garrat hrál jako předskokan. Jeden člověk, kterej utáhl takhle parádní multitasking, mi ukázal, jak moc se dá vyblbnout při sólovým hraní.


Flume & Chet Faker - Left Alone
Chet Faker bylo moje první zavítání do elektra. Možná už jsem se ho dokonce lehce přeposlouchal, ale jednou za čas vytáhnu song, jako je třeba tenhle, a už jede na repeat. Před dvěma rokama mi tenhle song ukázali dva australští kamarádi. Zezačátku jsem se moc nechytal, ale teď jim děkuju, protože od tý doby jsem začal víc chápat hudební produkci a rozšiřovat hudební obzor dál od kytary.


The Head and the Heart - Rivers and Roads
Miluju folk a takovej ten songwriter koncept. Vybrat jeden song z tohohle světa je pro mě dost těžký, protože jich je strašně moc, tenhle se mě poslední dobou hodně drží. Objevil jsem ho zase náhodou přes seriál Chuck, na kterým jsem ujížděl zhruba před pěti lety. Mam rád jednoduchý věci a tohle je zase jedna z nich, ta energie, kterou to má, ke mě prostě promlouvá. Je to zároveň náš nejoblíbenější roadtrip song.


Thrice - The Alchemy Index
Thrice jsou moje největší láska - já vlastně ani nevím, co to je za žánr, protože začali takovým dost hardcore stylem, ale přes odpor labelů docestovali až k alternative-indie-ambient rocku a celej ten posun zaznamenali na několika albech. Alchemy Index je takovej mix všeho - album rozdělený na čtyři části, kde každá symbolizuje jeden element, kterej je cejtit hudebně i textově, a člověk tam najde totální prasárny i ambientní balady. Tahle kapela mě před pár lety dostala od kytarovejch začátků s classic rockem do úplně jinýho světa a ještě neodrostla a myslím, že to jen tak nepřijde.


Matt Corby - Monday
Skvělej song, kterej ukazuje krásný vokální harmonie. Skupinový nápěvy a text dělají tenhle song zajímavým.


Kings of Leon – Use Somebody
Kings of Leon byl soundtrack mé první návštěvy v Californii a jsou jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl přestěhovat do Los Angeles. Song je velmi jednoduchý a repetitivní, ale zato efektivní. Má pomalý nástup, který pak epicky vyvrcholí.


Migos - Bad and Boujee
Tenhle song je pecka.


Giacomo Puccini - Nessun Dorma
Jsem velký fanoušek opery a tohle je moje oblíbená skladba z tohohle žánru. Je velmi emocionální a ten konec je ohromný. Přál bych si rozumět slovům, ale na pochopení toho, jak skvělá ta skladba je, je nepotřebuju.


Guilty pleasure:
Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody
Tohle mě vrací zpět do dětství a vyrůstání v ghettech Las Vegas. Neměli jsme moc peněz, ale měli jsme hudbu, rodinu a kamarády. Tenhle song byla naše hymna a ztělesňuje radostného ducha mého lidu. Mám z něj chuť bydlet v 80. letech, jen kdyby neměli tak hroznou módu.


Info

www.facebook.com/silverspringsofficial

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

10+1

10 + 1 = Agu

10 + 1 = Agu

Anna Mašátová |
Písničkářka Agu, toho času usazená v Irsku, přijíždí na česko-slovenské turné. Jaké desky ji provázejí životem?
10 + 1: Tomáš Žatek (Places)

10 + 1: Tomáš Žatek (Places)

redakce |
Své zásadní a stále oblíbené songy představuje basák Places Tomáš Žatek. Kapela vystoupí na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde budou mít svou scénu Full Moon Forum.
10 + 1 = Zagami Jericho

10 + 1 = Zagami Jericho

redakce |
Zagami Jericho je sedmnáctiletý pražský objev, který se zničehonic vynořil z hlubin Bandcampu před několika měsíci.

xp recenze

Jamie T - Trick 40% Jamie T - Trick
Helms Alee - Stillicide 70% Helms Alee - Stillicide
Lisa Hannigan - At Swim 80% Lisa Hannigan - At Swim
Glass Animals - How To Be A Human Being 90% Glass Animals - How To Be A Human Being
Dead Cross - Dead Cross 90% Dead Cross - Dead Cross
Děti mezi reprákama - Haiku 70% Děti mezi reprákama - Haiku
Clipping. - Splendor & Misery 80% Clipping. - Splendor & Misery
Alice Cooper - Paranormal 70% Alice Cooper - Paranormal

Akce

lfs 2 (do 6/8)
dobršská brána (do 26/8)
nadeje 2 (31/8)
wolf lost (bez záruky)
dobršská brána (do 26/8)
nick cave (do 26/10)