PLAYER FM

Články / Seriály / 10+1

10+1

10 + 1: Silver Springs

10 + 1: Silver Springs

|

Silver Springs jsou nejspíš jedinou kapelou na světě, která se dala dohromady v Los Angeles a první koncert odehrála v Liberci. Během těchto dní je na spadnutí vydání nového EP, už teď je z něj venku první singl Shelter Love. Kapela se hlásí k zámořské tradici alternativního a indie rocku, neštítí se jednoduchých kompozic a zpěvných refrénů. Konkrétní vzory, oblíbené songy? O těch se rozpovídali dva zakládající členové Niko Jalauzidis a Elijah Cooper.

Bon Iver - NPR Front Row Full Show
Nová deska Bon Iver je pro mě absolutní masterpiece a live podání v tomhle videu je moc krásný. Moje oblíbený věci jsou 715 - Creeks a 29 Strafford APTS. Myslím, že k tomu nemusím víc říkat, tohle bych doporučil úplně každýmu.


Kings Of Leon - Pyro
Tenhle song je strašně moc jednoduchej, přesto funguje úžasně. Kdykoliv si ho pustim, tak nevím, jestli jsem z něj smutnej nebo veselej, ale vyvolá ve mě vždycky takovej pocit prázdna a něčeho divnýho. Možná je to jen nostalgie. Kings of Leon byla první kapela, kterou jsem viděl live, když jsem bydlel v Kalifornii a plánovali jsme s Elijahem novou kapelu. Hollywood Bowl, OG kush, tenhle song a Calebův zpěv je doteď jeden z top zážitků.


Jack Garratt - Worry - Berlin Sessions
Tenhle song jsem dávno objevil přes nějakej náhodnej Spotify playlist a celkem se mi líbil, ale pořádně jsem ho ocenil, až když jsem byl na nedávnym koncertě Muse a Jack Garrat hrál jako předskokan. Jeden člověk, kterej utáhl takhle parádní multitasking, mi ukázal, jak moc se dá vyblbnout při sólovým hraní.


Flume & Chet Faker - Left Alone
Chet Faker bylo moje první zavítání do elektra. Možná už jsem se ho dokonce lehce přeposlouchal, ale jednou za čas vytáhnu song, jako je třeba tenhle, a už jede na repeat. Před dvěma rokama mi tenhle song ukázali dva australští kamarádi. Zezačátku jsem se moc nechytal, ale teď jim děkuju, protože od tý doby jsem začal víc chápat hudební produkci a rozšiřovat hudební obzor dál od kytary.


The Head and the Heart - Rivers and Roads
Miluju folk a takovej ten songwriter koncept. Vybrat jeden song z tohohle světa je pro mě dost těžký, protože jich je strašně moc, tenhle se mě poslední dobou hodně drží. Objevil jsem ho zase náhodou přes seriál Chuck, na kterým jsem ujížděl zhruba před pěti lety. Mam rád jednoduchý věci a tohle je zase jedna z nich, ta energie, kterou to má, ke mě prostě promlouvá. Je to zároveň náš nejoblíbenější roadtrip song.


Thrice - The Alchemy Index
Thrice jsou moje největší láska - já vlastně ani nevím, co to je za žánr, protože začali takovým dost hardcore stylem, ale přes odpor labelů docestovali až k alternative-indie-ambient rocku a celej ten posun zaznamenali na několika albech. Alchemy Index je takovej mix všeho - album rozdělený na čtyři části, kde každá symbolizuje jeden element, kterej je cejtit hudebně i textově, a člověk tam najde totální prasárny i ambientní balady. Tahle kapela mě před pár lety dostala od kytarovejch začátků s classic rockem do úplně jinýho světa a ještě neodrostla a myslím, že to jen tak nepřijde.


Matt Corby - Monday
Skvělej song, kterej ukazuje krásný vokální harmonie. Skupinový nápěvy a text dělají tenhle song zajímavým.


Kings of Leon – Use Somebody
Kings of Leon byl soundtrack mé první návštěvy v Californii a jsou jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl přestěhovat do Los Angeles. Song je velmi jednoduchý a repetitivní, ale zato efektivní. Má pomalý nástup, který pak epicky vyvrcholí.


Migos - Bad and Boujee
Tenhle song je pecka.


Giacomo Puccini - Nessun Dorma
Jsem velký fanoušek opery a tohle je moje oblíbená skladba z tohohle žánru. Je velmi emocionální a ten konec je ohromný. Přál bych si rozumět slovům, ale na pochopení toho, jak skvělá ta skladba je, je nepotřebuju.


Guilty pleasure:
Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody
Tohle mě vrací zpět do dětství a vyrůstání v ghettech Las Vegas. Neměli jsme moc peněz, ale měli jsme hudbu, rodinu a kamarády. Tenhle song byla naše hymna a ztělesňuje radostného ducha mého lidu. Mám z něj chuť bydlet v 80. letech, jen kdyby neměli tak hroznou módu.


Info

www.facebook.com/silverspringsofficial

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

10+1

10 + 1 = Bratři

10 + 1 = Bratři

redakce |
Bratři jsou bratři. Ondřej a Jiří Veselí. Elektronické duo, které hraje na bicí a další udělátka, inspirováno technem i experimentální elektronikou.
10 + 1 = February

10 + 1 = February

redakce |
Co formovalo ostravskou indierockovou skupinu February, na která alba by přísahali? O jednotlivé položky se postarali půl napůl zpěváci a kytaristi Tomáš Klézl a Uzi.
10 + 1 = Lazer Viking

10 + 1 = Lazer Viking

redakce |
Nejvýstřednější a nejsebestřednější z alternativců, psali jsme o Kaifoszovi, což se samozřejmě netýká jen jeho skupiny Lazer Viking. Průlet jeho diskotékou?
10 + 1 = Himalayan Dalai Lama

10 + 1 = Himalayan Dalai Lama

redakce |
Elektronická hudba beze slov, synťákové zvuky osmdesátých let, house, hip hop a snová atmosféra v rytmu latinského tance. Himalayan Dalai Lama a jejich vkus.
10 + 1 = Piano

10 + 1 = Piano

redakce |
O Piano se sice nejčastěji mluví jako o projektu Mikoláše Růžičky (Republic of Two), ale to je poněkud zavádějící, důkazem toho budiž i výběr deseti a jednoho...

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
blues alive (do 18/11)
bluefest (do 13/11)
struny podzimu (do 9/11)