PLAYER FM

Články / Seriály / 3na3

3na3

 3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o festivalu On/Off

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o festivalu On/Off

|

V rámci mapování tradičnějších i méně tradičních venkovních akcí jsme narazili na akci nazvanou On/Off, o které se nedá s určitostí říct, jestli jde o festival nebo koncert, ale to je koneckonců dost jedno, putna. On/Off se odehrává na zvláštním místě. Z Chotěboře směr Golčův Jeníkov, Praha. Hned za městem odbočit směr Maleč, Hranice. Kravín se nachazí na konci vsi Hranice. Kravín? O tom více v rozhovoru s pořadateli. Sraz v pátek a volno si můžete vzít na celý den, protože: "Začínat budeme někdy zlehka po obědě, když přijdete moc brzo, vyhánět vás nebudem, naopak. Odpoledne si můžete v klidu prohlídnout výstavu Božolého koláží, zahrát si petanque a tak vůbec si užít klidný venkovský letní odpoledne. Ve 4 začne promítání dokumentu Z popelnice do lednice." To asi nebude žádná hurá akce.

On/Off – jde vůbec o festival? Čtyři kapely není moc... Ale je to málo? Co je to za akci?
Posouzení toho, jestli On/Off je nebo není festival bych nechal někomu, kdo se v tom vyzná. My se o festival nesnažíme, ale je možný, že to, o co se snažíme, děláme blbě a ten festival nám z toho nakonec nechtě vyleze. Vloni se to docela příjemně sešlo a povedlo se nám na jedno zajímavý a charismatický místo přitáhnout fajn lidi, fajn kapely, nějaký fajn dlabance a srkance, užít si neformální setkání a provařit jen asi tolik, kolik stojí orální sex na dálničním odpočívadle. V té euforii po prvním On/Offu jsme si řekli, že za rok to dáme zase a teď už jsou přípravy v takové fázi, že nejde uhnout. Nastupuje mrazení okolo žaludku a těšení na to, jak to dopadne letos.

Výběr kapel je až na poměrně neznámou místní kapelu Sakala (jmenujou se po tom skokanovi?) postavený na silných jménech a taky faktu, že pro kapelu Marnost to bude teprve druhý koncert v kariéře – není to divný?
Výběr kapel byl dost ulehčenej faktem, že Marnost a Remka jsme de facto ulovili na jeden výstřel, Kontroll, potažmo bratry Holuby, si zamiluje každej, kdo má tu čest s nima chvíli pobejt, a Raveliny zbožňujem všichni a dlouho. No a Sakala (ta Sakala, takže žadnej skokan) mezi tyhle perly právem patří. Ono s tou známostí a neznámostí kapel je to na Vysočině stejně tak trochu všelijak. Tady platěj úplně jiný měřítka. Mimochodem, abych odpověděl na otázku, tak divný to není. Divný by bylo, kdybysme si pozvali kapely, který neposloucháme a snažili se přesvědčit lidi, který neznáme, že se z toho mají podělat.

Bývalý kravín na okraji vesnice Hranice u Chotěboře, kde se akce odehraje, je stoletá stavba obklopená loukama a sdružení yo-yo tohle místo prý přestavuje na „umělecké rezidenční centrum, místo pro setkávání, výzkum, hru a experimentování v rurálním prostředí; prostor pro překračování hranic mezi existujícím a imaginárním“. Co je to za sdružení a čím přesně by měl být kravín?
Sdružení Yo-Yo pro nás reprezentují hlavně dva skvělý lidi – Lenka a Guy, kteří prostor bývalého kravína před lety odkoupili v takřka dezolátním stavu a postupně ho krok za krokem adaptují jak pro sebe a svoje budoucí ratolesti, tak pro různé formy vzdělávání, tvoření, hraní a experimentování. Na stránkách yo-yo-yo.org se mimo jiné dočtete, že „Yo-yo znamená především citlivost k prostředí a reflektování proměnlivých situací okolo nás“. Tohle prohlášení, myslím, docela vystižně definuje směr, kterým se snaží ubírat. Kravín je tak díky Lence a Guyovi místo, který byste rozhodně měli navštívit buď během série koncertů s názvem On/Off nebo během solární dílny SOLAKRA, která proběhne od 3. do 7. července (obzvláště doporučuji každýmu, kdo si chce postavit svůj vlastní solární zesilovač) nebo prostě jen tak.

Info

www.hraniceonoff.blogspot.cz
www.mothcatchers.blogspot.cz
www.yo-yo-yo.org

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

3na3

3na3: FAMUFEST

3na3: FAMUFEST

redakce |
FAMUFEST slaví třicet tři let, provází ho téma lásky. Žánrově i formálně rozmanitý filmový program doplňuje neméně zajímavý program hudební.
3na3: Radim Zbránek (Story)

3na3: Radim Zbránek (Story)

redakce |
Za elektronikou se jezdí do větších měst, do větších států, na specializované festivaly a netradiční eventy, ale Hranice na Moravě?
3na3: Lunchmeat 2016

3na3: Lunchmeat 2016

redakce |
Hlavní večer Lunchmeatu se odehraje až v polovině října, ovšem jeden z jeho předkrmů se bude servírovat už v neděli, a to, chvalme pána, v Klášteře sv. Anežky. Nová (duchovní)…
3na3: Neleň!

3na3: Neleň!

redakce |
Neleň! je jediný svého druhu. Multižánrový. Smysluplný. Uvědomělý. Tvoří živou komunitu. Nekouká po věku. Aktivuje zájem.

xp recenze

The Avalanches - Wildflower 70% The Avalanches - Wildflower
Beth Orton - Kidsticks 80% Beth Orton - Kidsticks
Police - Zenyattà Mondatta 90% Police - Zenyattà Mondatta
Tomáš Klus - Živ je (live) 70% Tomáš Klus - Živ je (live)
Lucie Bílá - Missariel (Deluxe edice 2017) 80% Lucie Bílá - Missariel (Deluxe edice 2017)
Mastodon - Emperor of Sand 80% Mastodon - Emperor of Sand
Aimee Mann - Mental Illness 100% Aimee Mann - Mental Illness
Zrní - Jiskřící 80% Zrní - Jiskřící

Akce

kooks_312 (do 5/5)
mladí ladí jazz (do 30/4)
Vinylla Media (prubezny)
kooks_468 (do 5/5)
gojira_468 (do 5/5)