PLAYER FM

Články / Seriály / 3na3

3na3

 3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o festivalu On/Off

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o festivalu On/Off

|

V rámci mapování tradičnějších i méně tradičních venkovních akcí jsme narazili na akci nazvanou On/Off, o které se nedá s určitostí říct, jestli jde o festival nebo koncert, ale to je koneckonců dost jedno, putna. On/Off se odehrává na zvláštním místě. Z Chotěboře směr Golčův Jeníkov, Praha. Hned za městem odbočit směr Maleč, Hranice. Kravín se nachazí na konci vsi Hranice. Kravín? O tom více v rozhovoru s pořadateli. Sraz v pátek a volno si můžete vzít na celý den, protože: "Začínat budeme někdy zlehka po obědě, když přijdete moc brzo, vyhánět vás nebudem, naopak. Odpoledne si můžete v klidu prohlídnout výstavu Božolého koláží, zahrát si petanque a tak vůbec si užít klidný venkovský letní odpoledne. Ve 4 začne promítání dokumentu Z popelnice do lednice." To asi nebude žádná hurá akce.

On/Off – jde vůbec o festival? Čtyři kapely není moc... Ale je to málo? Co je to za akci?
Posouzení toho, jestli On/Off je nebo není festival bych nechal někomu, kdo se v tom vyzná. My se o festival nesnažíme, ale je možný, že to, o co se snažíme, děláme blbě a ten festival nám z toho nakonec nechtě vyleze. Vloni se to docela příjemně sešlo a povedlo se nám na jedno zajímavý a charismatický místo přitáhnout fajn lidi, fajn kapely, nějaký fajn dlabance a srkance, užít si neformální setkání a provařit jen asi tolik, kolik stojí orální sex na dálničním odpočívadle. V té euforii po prvním On/Offu jsme si řekli, že za rok to dáme zase a teď už jsou přípravy v takové fázi, že nejde uhnout. Nastupuje mrazení okolo žaludku a těšení na to, jak to dopadne letos.

Výběr kapel je až na poměrně neznámou místní kapelu Sakala (jmenujou se po tom skokanovi?) postavený na silných jménech a taky faktu, že pro kapelu Marnost to bude teprve druhý koncert v kariéře – není to divný?
Výběr kapel byl dost ulehčenej faktem, že Marnost a Remka jsme de facto ulovili na jeden výstřel, Kontroll, potažmo bratry Holuby, si zamiluje každej, kdo má tu čest s nima chvíli pobejt, a Raveliny zbožňujem všichni a dlouho. No a Sakala (ta Sakala, takže žadnej skokan) mezi tyhle perly právem patří. Ono s tou známostí a neznámostí kapel je to na Vysočině stejně tak trochu všelijak. Tady platěj úplně jiný měřítka. Mimochodem, abych odpověděl na otázku, tak divný to není. Divný by bylo, kdybysme si pozvali kapely, který neposloucháme a snažili se přesvědčit lidi, který neznáme, že se z toho mají podělat.

Bývalý kravín na okraji vesnice Hranice u Chotěboře, kde se akce odehraje, je stoletá stavba obklopená loukama a sdružení yo-yo tohle místo prý přestavuje na „umělecké rezidenční centrum, místo pro setkávání, výzkum, hru a experimentování v rurálním prostředí; prostor pro překračování hranic mezi existujícím a imaginárním“. Co je to za sdružení a čím přesně by měl být kravín?
Sdružení Yo-Yo pro nás reprezentují hlavně dva skvělý lidi – Lenka a Guy, kteří prostor bývalého kravína před lety odkoupili v takřka dezolátním stavu a postupně ho krok za krokem adaptují jak pro sebe a svoje budoucí ratolesti, tak pro různé formy vzdělávání, tvoření, hraní a experimentování. Na stránkách yo-yo-yo.org se mimo jiné dočtete, že „Yo-yo znamená především citlivost k prostředí a reflektování proměnlivých situací okolo nás“. Tohle prohlášení, myslím, docela vystižně definuje směr, kterým se snaží ubírat. Kravín je tak díky Lence a Guyovi místo, který byste rozhodně měli navštívit buď během série koncertů s názvem On/Off nebo během solární dílny SOLAKRA, která proběhne od 3. do 7. července (obzvláště doporučuji každýmu, kdo si chce postavit svůj vlastní solární zesilovač) nebo prostě jen tak.

Info

www.hraniceonoff.blogspot.cz
www.mothcatchers.blogspot.cz
www.yo-yo-yo.org

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

3na3

3na3: FAMUFEST Inferno

3na3: FAMUFEST Inferno

redakce |
Není podzimu bez FAMUFESTu, můžeme tvrdit už třicet čtyři let. Letošní ročník má oprávněné ambice nebýt jen filmovou přehlídkou.
3na3: AVA + Alternativa

3na3: AVA + Alternativa

redakce |
Kolektiv AVA je z Brna a operuje na nejrůznějších místech s nejrůznějšími přesahy. Jak to vidí Buky?
3na3: Snediggen Snurssla / AVA

3na3: Snediggen Snurssla / AVA

redakce |
Brněnský kolektiv AVA sledujeme dlouhodobě a rádi, už dneska se podílí na akce nazvané Noise.Kitchen.Synth Fest, který se odehraje v Holičově likusáku. Co to je?
3na3: FAMUFEST

3na3: FAMUFEST

redakce |
FAMUFEST slaví třicet tři let, provází ho téma lásky. Žánrově i formálně rozmanitý filmový program doplňuje neméně zajímavý program hudební.
3na3: Radim Zbránek (Story)

3na3: Radim Zbránek (Story)

redakce |
Za elektronikou se jezdí do větších měst, do větších států, na specializované festivaly a netradiční eventy, ale Hranice na Moravě?

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

We All 18

Klubovna 2. patro, Praha
franz ferdinand (do 9/3)
jazz fest (18/12)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do