Články / Seriály / / 3na3

3na3: Drug Me Fest 9

3na3: Drug Me Fest 9

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 12.06.2018

Drug Me fest je festival spřízněných a spřátelených skupin a umělců, které spojují styly jako je psychedelický rock, garážový punk a jim podobné, vždy s přesahy do dalších alternativních žánrů. Dříve v únětickém Kravíně, nyní v neméně magickém prostoru karlínských Kasáren a také v klubu Theremin na pražském Žižkově. Součástí dvoudenní akce budou kapely, djs, filmy, stánky s módou, knihami či časopisy, gram bazar i skvělé jídlo na otevřeném ohni. Pár slov nám k tomu řekl Hank Mancini.

Jak si představuješ ideální festival?

Ideální festival by měl být o tom, aby si ho užívali jak návštěvníci, tak i kapely. Pro vystupující by to nemělo být utrpení ve stylu zahrát a rychle zmizet, což znám z vlastní zkušenosti. A pak mám pocit, že mnoho festivalů připomíná spíš fotbalový zápas než koncert. Vystoupení kapel na festivalech by se mělo atmosférou přibližovat víc klubovému hraní.

Jak vypadá příprava Drug Me Festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Drug Me Festival připravujeme ve čtyřech lidech. Jsou to La Petite Sonja, Meg, ta už docela dlouho pořádá akce pod hlavičkou It’s Not Broken It’s Vintage, pak Petr Janák, se kterým jsme v minulosti organizovali třeba minifestival I’m a Freak a on dělal dva ročníky spřízněného festivalu Muddy River, a pak já. Letošní ročník jsme začali domlouvat někdy kolem Vánoc… V klidu, bez sponzorů a jiného tlaku z okolních stran. Prostě je tam hlavně nadšení a radost se setkávání. Problémy? Třeba večerní „policejní hodinu” a možnost, jak ji obejít.

Hlavní body festivalu?

Hudba, co nás baví, umění, co nás baví, móda, co nás baví… a hlavně setkávání se spřízněnými lidmi.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Nad tímhle se nějak zvlášť nezamýšlíme a přichází to přirozeně samo. Takže v tomhle směru žádný konkrétní program nemáme.

Info

Drug Me Fest #9
15. - 16. 6. 2018
Kasárna Karlín + Theremin, Praha
fb událost

foto © Eliška Richterová, Hank Mancini

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články