Články / Seriály / / 3na3

3na3: Ještědská odysea

3na3: Ještědská odysea

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 14.06.2018

Lokální nezávislý festival, který kombinuje rozličné hudební žánry a životní styly. Festival, kde se sci-fi mění v realitu. Festival Ještědská odysea, jenž by neexistoval bez masivní podpory nadšenců a dobrovolníků z liberecké scény. „Děkujeme za pomoc a těšíme se na další intergalaktické setkání. Různorodost spojuje, přijďte se napojit,“ říká jeden z organizátorů, Milan Nosek z Kulturního Klubu Sever.

Jak si představuješ ideální festival? Místo, čas, kapely, jídlo a pití, publikum, merch?

Místo spíš nějaký pěkný, třeba na zelené louce. Kapely, jídlo a pití, publikum, to vše by tam mělo být. Taky dobré pivo, zábava a samozřejmě ještě něco navíc.

Jak vypadá příprava vašeho festivalu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi?

Obvykle jsme hned po festivalu trochu přesycení a dáváme si cca půl roku pauzu. Je nás tři až třicet. Nejčastěji se scházíme tři, ale bez pomoci mnoha dalších nadšenců bychom se neobešli. Největší problém vždy byl najít místo blízko Liberce, které by bylo trvale udržitelné.

Hlavní body festivalu?

Zkoušeli jsme toho hodně od hadí ženy přes longboardové závody po divadlo. Dnes se profilujeme především jako hudební festival. Snažíme se být žánrově pestří, nezávislí a tak trochu DIY.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Primárně jde o hudbu a zábavu. Ale to, že část jídla připravují Food Not Bombs, stánky zde mívají Šance zvířatům či Greenpeace a letos dorazí němečtí motorkáři Kuhla Wampe i s legendárním nápojem Mexikaner, o nás leccos vypovídá.

Info

2018 Ještědská odysea
16. 6. 2018 13:00
Rekreační a sportovní areál Vesec
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.