Články / Seriály / / 3na3

3na3: Kalle (k akustickému turné)

3na3: Kalle (k akustickému turné)

ScreamJay | Články / Seriály / / 3na3 | 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. V šestičlenném složení, při kterém na pódiu místo pedálových efektů uvidíte klasické akustické nástroje, nahrazující kytarové smyčky i bicí samply. Veronika Buriánková a David Zeman si k tomu přivzali čtveřici nejen hudebně spřízněných osobností a ještě nám stihli prozradit, jak celý nápad vznikal nebo jestli se nějak promítne na další desce.

Jak se rodil celý nápad na akustické turné s kapelou a jak se vlastně takhle kapela formovala?

David: V našich myšlenkách se tenhle nápad začal rýsovat někdy z jara 2018. Předtím jsme párkrát hráli akusticky ve dvou, jen s harmoniem a kytarou. Bylo to ale hodně strohý, nechali jsme pouze základní melodie. V hlavách jsme si stále skládali, jak by se všechno dalo zaranžovat pro vícečlennou kapelu. Teoreticky to vypadalo reálně. A tak jsme někdy začátkem léta oslovili čtyři kámoše a naštěstí všichni kývli. Zhruba od poloviny léta jsme na tom začali makat. Všichni pro to udělali maximum, obětovali jsme tomu snad všechny volný neděle.

S akustickým turné projedete prověřené kluby i specifická, osobitá místa. Hrajete rádi právě na netradičních místech? A odráží se každé specifikum prostoru do vašeho vnímání koncertu jako takového?

David: Hraní na jinejch místech než v prověřeným klubu máme rozhodně moc rádi. Do takovýho koncertu se hodně promítá i fakt, že pořadatel tam vloží ještě větší kus sám sebe, svůj čas a návštěvníci navíc musí dorazit i na hůř dostupný místo. To mnohdy vytváří mnohem větší pocit sounáležitosti.

Veronika: A různá místa v člověku vzbudí různé prožitky. Koncert vyzní jinak v klubu, u lesa, v opuštěným domě nebo třeba někde v parku. A nejde jen o zvuk nebo světla, ale o celkovou náladu danýho místa. To jsou věci, které mě na netradičních místech baví. Pokaždý je to úplně jiný.

Mohla by se aktuální koncertní sestava promítnout i do případné další desky Kalle? A dočkáme se v budoucnu i živého alba?

David: V akustický sestavě (za)hrajeme dva úplně nový songy. Jeden jsme měli v podstatě hotový, včetně aranží, takže to bude spíš takové ověření si, jestli a jak moc to skutečně funguje. Do toho druhýho jsme cello, bicí i basu přidali až na místě a jsem si celkem jistý, že alespoň z části se to promítne i do finální podoby songu na další desce.

Veronika: A co se týče možnýho zaznamenání týhle akustický verze, tak si dovedeme představit, že bychom jednou třeba nahráli živej koncert a vydali ho.

Info

Kalle s akustickou kapelou
15. 11. 2018 20:00
Kabinet MÚZ, Brno
fb událost

Kalle s akustickou kapelou
16. 11. 2018 20:00
Kafé v kině, Veselí nad Moravou
fb událost

Kalle s akustickou kapelou
21. 11. 2018 19:30
Žižkostel, Praha
fb událost

Kalle s akustickou kapelou
18. 1. 2019 20:00
Živá Mandala, Kopřivnice
fb událost

Foto © Matěj Hošek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články