Články / Seriály / / 3na3

3na3: Kamenka open

3na3: Kamenka open

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 18.06.2018

Kamenka open aneb Nespoutaný život v Kamenné kolonii 2018. Víkendový festival na louce nad Kamenkou, hudba, divadlo, workshopy, projekce, elektronika, cimbál i latina, gastro speciality z kuchyně Las Tres Gatas (Comida mexicana) a Traveler pizza italiana. Jak to jde dohromady, nám řekl Michal Matoušek.

Jak si představuješ ideální festival?

Ideální festival samozřejmě vypadá pro každého trošku jinak, protože každému se líbí trošku něco jiného. My se snažíme udělat pro nás ideální festival na louce nad Kamenkou. Primárně jde o setkání s kamarády, sousedy, ale i zcela cizími lidmi, s kterými si můžeme na louce popovídat nebo jen posedět u pivka a k tomu si poslechnout dobrou hudbu. Žánrově je náš festival zaměřený hlavně na funky, jazz, latino s přesahem do často alternativněji pojatých projektů.

Jak vypadá příprava Kamenky? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Příprava byla vždy trošku chaotická až punková, nicméně za těch devět let se to přeci jen docela posunulo a řadu věcí jsme se naučili řešit tak nějak automaticky už v průběhu roku. Jako hlavní organizátoři jsme dva, ale pak je dalších plno lidí, kteří nám s tím pomáhají nezištně ve svém volném čase. My jsme festival začali dělat původně pro lidi z Kamenky a okolí, kteří nám s tím dost pomohli a vlastně stále pomáhají, když je třeba. Každopádně velká podpora s realizací akce přichází rovněž od samého začátku od Desk & Skills (dříve Noise Design), zvukařského a osvětlovacího teamu, a brněnského soundsystému Equipe Animazione (EAC). Jinak problémy se vždycky nějaké objeví, ale nikdy pro nás nebyl žádný tak zásadní, aby nešel vyřešit.

Hlavní body festivalu?

Hlavní hudební program bude v sobotu 23. 6., když zahrají možná méně známé, ale o to zajímavější kapely jako například Swing Pigs, Candish, Feri and the Gypsies, Vilém Spilka Quartet, Funkyes, Miserable Ones a další. Nicméně zveme už na pátek na večerní promítání filmů pod širým nebem, kde možno vidět dokumenty Czechtek a Íránský rave. V neděli pak bude probíhat divadelní odpoledne a večer bude cimbálka a oheň s DJs afterparty.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

V rámci páteční večerní projekce promítáme dokumenty z Jednoho světa a jiné, dalo by se říci angažované filmy, které jsou dle mého názoru dobré propagovat. Jinak během festivalu máme vystaveny bannery s „antireklamou“ od brněnského street artisty Tima, které představují protiklad proti tradičním velkým festivalům s hromadou reklam sponzorů na každém rohu.

Info

Kamenka open 2018
22.-24. 6. 2018 18:00
Kamenka, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.