Články / Seriály / / 3na3

3na3: NaKaši fest

3na3: NaKaši fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 12.07.2018

Na konci července se bude konat šestý ročník zábavně-kulturního festivalu v Petrově u Prahy. Plejáda interpretů všemožných barev a tvarů, ale taky poezie a slam aneb kulturní zábava i zábavná kultura. Něco víc nám k tomu řekli Martin Bláha (PR, dramaturgie), Tomáš Černý (dramaturgie, technická produkce, šéf kuchyně) a Jakub Novotný (dramaturgie, stagemanaging).

Jak si představujete ideální festival?

MB: Podle mě je ideální festival úplně v klídečku, lehce mimo civilizaci. Člověk si tam může poslechnout různé hudební žánry a jejich zástupce, ať už známé nebo neznámé. Taky si spíš užívám ty menší festivaly.

: Pohodová atmosféra, dobrá hudbička a aspoň trochu levný pití a jídlo. Velký festivaly mají často super interprety, ostatní kritéria moc ne. Malý akce dost často trpí absencí toho kvalitního programu, takže tak něco mezi.

JN: Nechápu, ale NaKaši.

Jak vypadá příprava NaKaši festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

MB: Je nás osm. Na konkrétní začátek příprav si úplně nevzpomínám…

: To bylo tehdy, když se původní organizační tým začal rozpadat. To bylo tak v září. Takže jsme se o tom začali bavit v říjnu, ne?

MB: Nějak tak. Od té doby se scházíme jednou týdně a pokoušíme se to řešit. Velkým problémem je asi zatím to, že nikdo z nás nemá s takhle velkou akcí zkušenosti, dělali jsme do té doby menší akce v Praze.

JN: No a největší problém je, že Rozka fakt hrozně smrdí.

Hlavní body festivalu?

JN: G.

: Chtěli jsme zachovat festival především studentský, což se nám snad podařilo. Pokusili jsme se vybrat interprety tak, aby program na stagích pořád někoho bavil – co nejvíc žánrů, malá i větší jména, sem tam nějaký úlety. Kromě hudby se snažíme i o studentský ceny všeho, co se dá konzumovat.

Reflektujete coby festival současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

JN: Chceme, aby lidi na fesťáku nic takového neřešili. A vo to nám de.

MB: Myslím, že politiku a podobné věci můžou lidi řešit zbylých 362 dní v roce. Festival je otevřený každému, kdo nechce žádné konflikty.

: Nevím, jestli úplně reflektujeme současnost nebo nějaký společenský trauma. Lidi se chtěj v létě dostat pryč od svých problémů a mít se jenom hezky. Takhle bychom si náš fesťák ideálně představovali.

Info

NaKaši fest
26. 7. ‑ 29. 7. 2018 15:00
Petrov u Prahy
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články