Články / Seriály / / 3na3

3na3: Slap Fest

3na3: Slap Fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 26.06.2018

Druhý ročník DIY festivalu Slap Fest, který se zaměřuje na hardcore a alternativní hudbu, proběhne 7. července v klášterní zahradě za Muzeem Českého lesa v Tachově. Za organizátory Benji a Viktor byli těmi, kteří nám o festivalu řekli o něco více. Proč zrovna tam?

Jak si představujete ideální festival? Místo, čas, kapely, jídlo a pití, publikum, merch? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

Viktor: DIY, malá akce, nejlépe v přírodě, kvalitní muzika, nová muzika. Magick Musick – ideální festival, parádní místo, Beseda u Bigbítu – skvělá dramaturgie, Falcon Burns Fest – silné lineupy, atmosféra.

Benji: Nejvíc jsem se vždycky zabavil tam, kde byli super lidi, a to mi většinou v dřívějších letech splnil Fluff. Ty zbylé dotazy taky splňuje. Bezva byly přednášky ve stanech např. od Sea Shepherd. Teď jsem pár let absentoval, dříve rozhodně jednička.

Jak vypadá příprava Slap Festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Viktor: Za festivalem jsme dva, ale bez nadšení a spolehlivosti přátel to dělat nejde. Festival připravujeme každý den, žijeme tím, pořád je co zlepšovat ke štěstí návštěvníků i našemu. Chodíme na koncerty, jezdíme na festivaly, podporujeme rozumné pořadatele a kapely, objevujeme, poznáváme nová místa a lidi, to je základ všeho.

Benji: Co se týká přímo příprav areálu, začínáme tři, čtyři dny před Slapem. Takhle z patra mě napadá největší a nejspíš i jediný problém asi to, že nám loni nepřišli lidi právě k přípravám a stavěli jsme stage ve čtyřech. Masakr a obrovský dík všem zúčastněným. Na něco takového se nezapomíná.

Hlavní body festivalu?

Viktor: Kapely vybíráme velmi pečlivě. Každé jméno na plakátu je pro nás stejně důležité.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Viktor: Slap je o hudbě a radosti z ní. O setkání podobně smýšlejících lidí, s čímž tak nějak počítáme. Výběr kapel mluví za vše.

Benji: Za mě nejen o hudbě, ale to my s Viktorem máme takhle nastavené. Letos proběhne dobrovolná sbírka na místní psí útulek, kde odvádí (nejen) svoji práci opravdu skvěle, ovšem dochází kapacity a bude třeba pořídit nové domečky pro hafany, tak snad něco vybereme. V areálu bude nově k vidění trošku té tematiky k životnímu prostředí, hlavně vlivu člověka na své okolí, a zkusíme tak posunout název Slap zase trošku blíže k tomu, co bylo od začátku zamýšleno.

Info

Slap Fest
7. 7. 2018 14:00
Klášterní zahrada, Tachov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články