PLAYER FM

Články / Recenze

Recenze

Balení šesti piv - Dune Rats

Balení šesti piv - Dune Rats

Pro Dune Rats je sterilní přeprodukovanost (téměř) sprosté slovo, zato kytara předmětem nábožného vytržení. Po třech letech přichází australská kapela s druhou studiovou deskou, kterou nazvala Kids Will Know It's Bullshit, tedy větou, která jako by vypadla z káravých proslovů dospěláků. Těch, pro které je cokoliv mimo střední proud zlem, ale v hloubi paměti mají zasuté vzpomínky na to, co sami poslouchali.


Dune Rats svůj punkem říznutý, alternativní, na kost oholený rock koření texty, z nichž čiší příjemný odstup. Pokud zmíní problémy (nešťastné mládí s hádajícími se rodiči), nabídnou snadné řešení: balení šesti piv. Texty o (post)pubertálních starostech, které s odstupem času zas tak zásadními životními dramaty nejsou, dávají vzpomenout na pop punk z dob, kdy nebyl jen prázdnou formulí omílanou kapelami jako Blink-182 nebo Sum 41, které už dnes nejen s ohledem na věk působí směšně. Dune Rats jsou uvěřitelní ve všech ohledech: v nekomplikované, garážově špinavé hudbě, i někdy ne úplně přesných vychraptělých refrénových vícehlasech. Už nějakou dobu jsem se nesetkal s tak upřímnou nahrávkou, která s velkou chutí a sebeironickým šklebem (na vlastní odraz v zrcadle po prokalené noci) dává na odiv svou nedokonalost. Dune Rats uhánějí kupředu jako splašení, nenechávají vydechnout, sází jeden chytlavý song za druhým, baví. Bez okolků a v jádru nadčasově.

Některé desky vyloženě sednou – někdy přesným souzněním s atmosférou, jindy, jako v tomhle případě, jejím přesným opakem. Dune Rats svou přímočarou muzikou plnou nadhledu zahání zimní deprese.

Info

Dune Rats - Kids Will Know It's Bullshit (Ratbag, 2017)
www.dunerats.tv

Live: Dune Rats (au)
7. 5. 2017 19:00 Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 300,- na místě
www.facebook.com/events/399743617049771
www.facebook.com/klub007strahov
www.dsmacku.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Recenze

Pro ty, kdo vědí (Knower)

Pro ty, kdo vědí (Knower)

Mašout |
Ve funky-popovém vývaru, kde plave jemně krájený hip hop, masité kusy ravu, trochu strouhaného dream housu s nasekaným elektrem, zakápnutém deckou dubstepu... Knower.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)