Články / Reporty

Chaos je nedešifrovaný řád (System of a Down)

Chaos je nedešifrovaný řád (System of a Down)

3DDI3 | Články / Reporty | 15.06.2017

Arménští kouzelníci nepotřebují novou desku k tomu, aby mohli předvést skvělé vystoupení, jejich sociálně politické texty jsou i díky nástupu oranžového prezidenta s patkou aktuálnější než dřív. Přesto by novou muziku příště přivézt mohli, na novém materiálu prý pracují od loňského roku...

O zahřívací kolo se postaralo americké hardcore/metalové uskupení Code Orange, které zvukovými vlnami lámalo ušní bubínky a hecovalo nadšené publikum. System of a Down se na své fanoušky přijeli naposledy podívat před dlouhými čtyřmi roky v rámci prvního Aerodrome festivalu v České republice, tehdy ještě v pražských Holešovicích. Předvedli výborný koncert, ale oproti letošnímu výkonu z O2 areny, která praskala ve švech, šlo o chabý odvar.

Třicet skladeb čítající setlist, narvaný hity i kousky pro fajnšmekry, neslevil ani na minutu. Kromě klasik jako Chop Suey, Cigaro, Toxicity, B.Y.O.B. či Sugar přivezli ze šuplíku vytažené pecky Mr. Jack, netradiční This Cocaine Makes Me Feel Like I'm on This Song nebo DAM. Profesionální show doplnil vizuál ve formě všeříkajícího kosočtverce, který střídal záběry na americkou vlajku, modelky v plynových maskách nebo zmiňovaného Trumpa. Proměnlivé panely budily impozantní dojem a ve spolupráci se světelnými efekty přiváděly epileptiky k šílenství.

fotogalerie z koncertu tady

Serj Tankian, po návštěvě českého hlasového specialisty znovu ve formě, si hrál s publikem jako loutkař, Daron Malakian tentokrát jen doplňoval. Suverénní, přesto uvolněné vystoupení bralo dech a dávalo prostor i fanouškům. Vyjícím, zpívajícím, rotujícím. Složení bylo různorodé, těhotná paní nalevo, hulič trávy z Německa napravo. Ze všech kapal pot. Mezi pomalejší momenty patřily pouze Lost in Holywood a Lonely Day, jinak se jelo v kulometném tempu, neuvěřitelné kombinaci stylů, v divoké Tankianově gestikulaci a nezaměnitelném mečáku. Dokonalý zvuk vytočený na maximum znamenal fantastický zážitek. Podruhé je to vždycky lepší než poprvé.

Info

System of a Down (us)
12. 6. 2017 O2 Arena, Praha

foto © Romana Kovácscová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články