PLAYER FM

Články / Offtopic / Komix

Komix

Čo bolo? To Lobo (Lobo: Sedm zbytečných)

Čo bolo? To Lobo (Lobo: Sedm zbytečných)

|

Rozstřílejte ho na srááá…

Krev. Metal. Pivo. Pokračování dobrodružství zabijáka, likvidátora, lovce odměn a totálního vymaštěnce Loba nás přivádí k misi, která může zničit (co jiného než) celý vesmír. Nebo ho alespoň potrestat a zotročit. Dlouho vyprodanou a legendami opředenou sérii 7 zbytečných, ve které Lobo zprvu verbuje a poté vede skupinu zabijáckých hovad (a jednu zabijáckou princeznu) proti ultimátnímu zlu. Konečně na jenom místě v druhém českém souborném vydání - obsahuje původní sešity 7 - 13., kde se objevují neméně kvalitní kousky, jako jsou Prima wálky, Poštovní super giga masakr a Vošoust byznys.

Posílejte gigavodpustky, nebo si vás najdu a rozdupu vám ksichty!

Druhá story - Prima wálky ryje do konceptu církve zahnojenou vidlicí a reflektuje jak moc víry (nebo strachu?), tak blbost lidí (tu ale Grantovy zkazky reflektují téměř vždycky). Lobo se nechá najmout jako osobní strážce jistého ateistického reverenda Primuse Blábola, přiučí se, co se dá, a založí si vlastní církev. Církev Kruťáckýho kydlení a kšeft s gigavodpustkama může začít. Hostuje nejčestnější superhrdina v neznámém vesmíru Gold Star. Příště: Poštěvák zvoní vždycky dvakrát!

ANI PRACH ANI SMÍCH
ANI ŘEV ANI SNÍH
ANI MRÁZ ANI DÉŠŤ
ANI STÍN ANI PLÁČ
NA POŠŤÁKY NEPLATÍ

NIKDY NEZASTIHNI ADRESÁTA

Ve skutečném světě je být pošťákem (u České pošty) strašně smutné povolání. Sedíte na nepohodlné židli za přepážkou a snažíte se nebohým lidem, kteří si přišli vyzvednout zásilku, vnutit pojištění nebo los do loterie, protože když jich nevnutíte dost, nedostanete výplatu. Nebo se ty věci snažíte podstrčit důchodcům. Ve světě Alana Granta ale není odvážnějšího člověka, než je pošťák. V kosmické plískanici se ploužit od domu k domu s objednaným “balíčkem”, který obsahuje náhradní díly do Lobovy motorky, hraničí s kaskadérskými kousky Zdeňka Srstky. Psychické postižení způsobené stresem z práce (a postižením fyzickým) na sebe nenechá dlouho čekat. Od teď budete stát ve frontě na poště s úsměvem.

Já to kurva nedávám.

Česká písnička je česká písnička. Proto si radši přelaďte na Lobovu nejnovější pecku, kterou vyzývá na souboj samotného Řiťmuse. Svět šoubyznysu je jiný level reality a Lobouš se na vlastní hák přesvědčí, že ty potenciální prachy za to nestojí. Tahání koček za ocasy, skřípání nehtů po tabuli a Kelly Nemyly v hlavní roli.

A samozřejmě taky na zabíjení a mučení.

Lobovy příběhy měly vždycky šmrnc. Alan Grant dokázal z šedých záhybů kůry mozkové vytáhnout vždycky tu správnou zhovadilost, na které vystavěl zápletku. Semekisova kresba pak jen nádherně doplňovala. Jeho absence je na posledním příběhu hodně znát, neučesaná linka Carla Critchlowa prostě nepůsobí tak zábavně, jako spíš děsivě. Komika už tak nevyniká a ponurý konec s Kelly Nemyly je toho důkazem. Překlad Pavla Dorta je znovu na místě, těžko si bez něj Loba představit. Trefné poznámky, verbální šťouchy do hudebních hvězd přijdou k duhu, bránice se ještě chvěje. Skvělá porce násilné zábavy z minulého tisíciletí. Na trh přihrálo vydavatelství Crew roku 2015 ve voňavoučkém brožovaném vydání.

Info

Alan Grant, Val Semeiks - Lobo: Sedm zbytečných (Crew, 2015)
www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=721

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komix

Umíráček (Lucifer: Večerní modlitba)

Umíráček (Lucifer: Večerní modlitba)

3DDI3 |
Nový světový řád. Už tu bylo několik lidí, kteří se ho pokoušeli ustavit, ale podařilo se to až Elaini Bellocové, nenápadné dívence s uhlově černými vlasy.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
womex (do 29/10)
sacrum profanum (do 30/9)