PLAYER FM

Články / Offtopic / Komix

Komix

Co je to láska? (Sága 3)

Co je to láska? (Sága 3)

|

Víc sis toho z mého 453stránkového románu nevzala? Psal jsem to tři roky a tys vyčetla, že chci, aby lidi nic nedělali?”

Láska je slunce vrhající své paprsky na zelenou louku, hřejivé teplo ženského těla (nebo mužského, záleží) přivinuvšího se k vám pod pokrývkou nebo dobře mířená rána pěstí ve vhodnou dobu, na vhodné místo. Vůle by mohl vyprávět. Ve druhém sebraném vydání Ságy jsme se dostali až na místo početí. Ne početí Hazel, ale k inseminátorovi myšlenek a praotci příběhu D. Oswaldu Heistovi, který nejen že nabízí poměrně kryptické odpovědi, ale ještě se potácí z alkoholového deliria vstříc své nové lásce, která má však k jeho nejslavnějšímu dílu vyhraněný názor.

“Četla jsem tu krávovinu, kterou jsi nacpala do hlavy mému synovi.”

Vaughan a Staplesová nás vrací v čase a ve stylu ne nepodobném seriálu Ztracení, zčásti proto, abychom byli ztracení, a v závěru knihy se dostali zpět na konec druhé knihy a pak přestali být... ztraceni. Metoda flashbacku je v poslední době poměrně rozšířenou komoditou, ale ne vždy je použita vhodně nebo za jiným účelem, než je instantní šok, že je něco trochu jinak, protože nám to tvůrci zatajili. Zde je využita smysluplně, a i když se může dostavit jistá frustrace, že jsme se vlastně nepohnuli z místa, dověděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Především konečně poznáváme mysl člověka (nebo spíš mimozemšťana), který mezidruhového Romea a Julii přivedl k životu a je tak přímo zodpovědný za život malé Hazel. Vzpomínky na smrt jeho první milé i babiččina přízeň jsou katalyzátory hlavní linie knihy. Vzpomínky a ještě Nun tuj nun, což je hra na způsob pozemského evergreenu Aktivity.

“Restartuji. Může to trvat několik minut.”

Vůle, Gwendolyn a malá otrokyně si mezitím užívají nucené dovolené v ráji a loví na obloze žraloky. Halucinace, byť v zemi zaslíbené, ale nemusí mít úplně kladné úmysly. Mohou i zabít. Linie se proplétají až do ohromného střetu z konce druhé knihy a dovádí do dech beroucího finále. Zvraty se vrší a jakákoliv informace připíchnutá na nástěnce se okamžitě stává spoilerem. Vaughan dokonale pracuje s postavami a figurky na šachovnici postrkuje nepředvídatelnými směry, čehož Staplesová maximálně využívá a její fantaskní ilustrace jsou stále pastvou pro oči. I když nestvůr je tentokrát poskrovnu.

“Pššt. Ať se fanoušci vykecají.”

Sága neztrácí na zábavnosti a stále dokáže překvapit. Nabízí nové postavy, které mohou výrazně zamíchat dějem, a ty staré nechává v situacích s nejistým koncem. Svůj status výjimečnosti si drží i nadále a závěr pro další knihu slibuje větší posun časem. Ideální seriál na dlouhé zimní večery. Napište Ježíškovi.

Info

Fiona Staples, Brian K. Vaughan - Sága 3 (BB/Art v brožované vazbě, 2016)
www.bbart.cz/katalog.asp?id=3170

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komix

Psycho (Sága 4)

Psycho (Sága 4)

3DDI3 |
Čtvrtá Sága nabízí nový rozjezd plný slibných zápletek. Hrdinové si odpočinuli a moc jim to nesedlo, tak Vaughan v závěru šlape na plyn a navnazuje na pokračování.
Umíráček (Lucifer: Večerní modlitba)

Umíráček (Lucifer: Večerní modlitba)

3DDI3 |
Nový světový řád. Už tu bylo několik lidí, kteří se ho pokoušeli ustavit, ale podařilo se to až Elaini Bellocové, nenápadné dívence s uhlově černými vlasy.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do