PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Colours of Ostrava: chčije a chčije

Colours of Ostrava: chčije a chčije

|

Chčije a chčije, jak pravil děda Komárek. Sobota je, co se týká programu, slabší den a počasí mu na atraktivitě ještě signifikantně ubírá. Z domu nás vytahuje hlavně hlad a vidina pořádné porce dlabance z hojného spektra stánků s vegetariánským občerstvením. Colours jsou i gastronomickým zážitkem, takový festival ve festivalu.

Nauzea Orchestra mi nikdy neučarovali, je ale fakt, že jejich hudba má specifickou atmosféru, snad je to tím severem, kapelám se tam tohle děje. Kodaline jsou asi největší hvězdou celé soboty, ale rychle se s nima loučím, zbytečné trápení. Sacri Cuori. Jakožto člověk, který zdědil zálibu v klasických westernech, si to užijete. Kdyby Ennio Morricone psal hudbu pro garážovou kapelu, dopadlo by to asi takhle. Hostující svůdnice Carla Lippis u mikrofonu publikum rozpálila a roztancovala i přes to, že se celou hodinu brodilo v kalužích a klouzalo po blátě.

Konečně si můžu odškrtnout, že jsem viděl DVA naživo. Tenhle pár mimozemšťanů, který s unikátním žánrovým mixem a divnojazykovými texty slaví úspěchy i v zahraničí, nezklamal. Tanc, tanc, tanc! Už zbývají jen Villagers na indoorové Vítkovice Gong stagi. Systém rezervací není ideální, nicméně když se člověk jednou dostane dovnitř, prostor krásně zrekonstruovaného plynojemu přebudovaného na divadelní sál ho odmění. A kapely jako Villagers se do něj hodí, Connor O'Brien a jeho kumpáni se svým křehkým folkem do prostoru přesně zapadli. Vystoupení bylo příjemnou tečkou sobotního programu, tím spíš, že se atmosférou blížilo klubovému koncertu, což bylo osvěžující.

Info

Colours of Ostrava 2016
14. - 17. 7. 2016
Dolní Vítkovice, Ostrava

Foto © Matěj Krč

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

300: bitva u Shikari

300: bitva u Shikari

Jiří Mališ |
Sálem se nesla přátelská nálada, urostlí muži se chytali za ramena a řvali si do obličejů: “Still air in my lungs, still blood in my veins...”

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do