PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

CoO 2016, den první: Z louže pod okap

CoO 2016, den první: Z louže pod okap

|

Odolám pokušení popisovat smrákavou atmosféru a neradostné obličeje v pláštěnkových kapucích a rovnou řeknu, že první den nesešel jen počasím. Zahajovací Treacherous Orchestra odvedli dobrou práci, ale v pondělí si na ně už asi nevzpomeneme. Jejich mix skotského folku s gothic stylizací byl pěkným výletem do světa, ale všechny ty píšťaly, fujary a dudy mi začaly docela rychle splývat. Aspoň se ale vtipně omluvili, že přivezli tamnější počasí a skvěle komunikovali s publikem. To neplatí o Nothing But Thieves a Tame Impala. Proč se sází na tyto středoproudé hvězdy? Přestože je poslední deska Australanů plná chytlavých melodií, naživo se rozplizly do ztracena a všechny songy zněly od začátku do konce stejně, stejně unyle. Přijeli v otrhaných tričcích, na projekcích jim běhaly vizualizace jak z Windows Playeru a jedinou show byly stovky chvíli poletujících konfet. Jej...

Sláva Pařízkovi, který vede dramaturgii své scény přesně opačným směrem. B4 sice způsobili u většiny lidí před pódiem v prvé řadě údiv a jen málokdy nadšení, nicméně zvuk a ráznost Federselovy čtyřky nezpochybníte. S těžko rozeznatelnými covery The Plastic People of The Universe by šoupli do kapsy i Kraftwerk, jejichž koncert na Pohodě před třemi lety byl spíše smutný. S B4 dostává žánr kraut elektra nový lesk a já před zkušenými pány experimentátory hluboce smekám.

A vrchol dne? Za mě jednoznačně Brodka. Už jen proto, že učarovala i těm, kteří ji neznali. Měla všechno, co chybělo skupinám na hlavní scéně. Pódiovou show, kostýmy, spoustu zajímavých nástrojů, koncept, osobité vystupování a pokoru. Byla to pastva pro všechny smysly. Nejprve se držela písní z nového, opěvovaného alba z produkce Play It Again, Sam, ale potěšila i pamětníky a dokázala překvapit. Po valčíkových Funeral nebo Holy Holes a singlové Horses došlo i na punkárnu My Name is Youth a pódium se začalo otřásat. Když pak vytasila singly z předchozí desky Granda, K.O. a W pieciu smakach, zůstali s kapelou v punkovější poloze a z původních disco-popových aranží zůstal jen stín. A ve varhanní sestavě a úplně nové podobě zazněla i hitovka Dancing Shoes, kurwa geniální - takže k předchozímu seznamu ctností dodejte odvahu a všestrannost. To chceš.

Info

Colours of Ostrava 2016
14. - 17. 7. 2016
Dolní Vítkovice, Ostrava

Foto © Matěj Krč

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

Vzpomínáme s Kauan

Vzpomínáme s Kauan

Tomáš Kaňka |
Kauan. Sál plný, po spuštění prvních tónů obeznámený, že zvukově bude dobře. Housle melodicky vedou, netonou v hlukové mase.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
struny podzimu (do 9/11)