PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

Dojezdní doložka: Konečně se cítím jako Jan Cézar

Dojezdní doložka: Konečně se cítím jako Jan Cézar

|

Seděl jsem tam, před sebou dva drinky s rozmarýnovým cosi, uprostřed mírný panický ataky (příště, až mi něco nabídnou, nahlásím je u stánku, jak to radí informační bedekr!), no nebyl to hezkej pohled. Koukal jsem vytřeštěně na všechny roztomilý děti, co si vyrazili ve skupinkách a teď koulí oči, trošku vrtí nožkou, aby se neřeklo, a čekají, jestli jim někdo bude kupovat drinky. A říkal si, ty vole, tady to vypadá jak na nějaký ostravský diskotéce. A hned mi začne, bohužel jen v hlavě, hrát Jan Cézar.

Já vždycky začal žít až z večera
jak kýčovitej hit
představ si to
když mně u chodníku stála Sierra
už neuměl jsem snít

Jaká byla LP, ještě žiješ?, čtu si zprávu od Veroniky, která dorazí až dneska, šťastná to žena. LP byla skvělá, dělat s ní rozhovor mě ale asi bavilo víc. Možná by jí slušela o něco větší kapela, možná by jí víc slušel menší klub, kdo ví. Kiwanuka taky skvělej, byť trochu víc Pink Floyd, než obyčejně snesu. Musím ho rozhodně doporučit svý dentální hygienistce, ty zuby má fakt krásný. Johnny the Horse taky krásný, zhruba tak po půlce trochu monotónní. Ale i tak, jeden z nejlepších koncertů večera.

fotogalerie nejen z Warhaus tu

„Jsem z toho úplně vlhká,“ říká Jitka po Warhaus. Ale nakonec to není ta štastná z Full Moon stánku, kterou Maarten Devoldere pozve na večeři a řekne jí, že má „krásný dětský oči“. To je kumštýř, panečku! Takhle se to dělá. Serge Gainsbourg by měl z Maartena radost, jak na pódiu, tak v bekstejdži. Koukal jsem na ně a říkal si, že by hned mohli hrát na Ray Banu na Primaveře a i tam by to byl jeden ze zážitků dne. Nevím, kdo to ještě může překonat – dneska Xylouris White nebo možná až zítra Ron Gallo?

Info

Colours od Ostrava 2017
19. – 22. 7. 2017, Dolní Vítkovice, Ostrava

foto © Matěj Krč

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Karma vrací! (Setkání v sadu)

Karma vrací! (Setkání v sadu)

Václav |
Čeho jsem si vždycky cenil, je svoboda, a to takřka absolutní. Nevím o akci, kde by taková byla.... Setkání na místu zaniklé vesnice na česko-polském pomezí.
Písně/z/měsíce #25

Písně/z/měsíce #25

Jiří Akka Emaq |
Vítejte ve světě, který definoval hnus jako novou estetiku a z jehož sladkých plodů stále tyje století nové. Písně z měsíce, jak je znáte i neznáte.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

Rone (do 20/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
fotoexpo (do 21/10)
sacrum profanum (do 30/9)