PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

Eurosonic Moon 2018

Eurosonic Moon 2018

|

Po roce zpátky v Groningenu na pravidelném veletrhu s talenty. Lednový Eurosonic Noorderslag znamená tradiční kličkovanou mezi kluby a koncerty, jako každý rok bude sněžit, pršet nebo rovnou obojí a jako každý rok to tisícům nadšenců u venkovní stage na groningenském Groote Markt bude zcela a úplně jedno. Groningen, to jsou nádherné kluby Huis “De Beurs”, De Spieghel nebo almost legendary Vera, jedno z nejlepších venue Starého kontinentu, místní record shopy The Magic Buzz či Elpee, ale také (hlavně!) trappistická piva, herynky na všechny způsoby a nádherné procházky podél kanálů, které obklopují historické centrum. Pořádná šála je třeba, zvíře jménem Zima je tady na severu vlhké, studené a pořádně hladové.

Letošní program klame tělem, na první pohled žádná jistota, ale při hlubším zkoumání se objevuje mnoho interesantního. Fokus na Dánsko znamená účast nafrněných Iceage nebo tajuplné “nikdy jsem nechtěla být modelka, ale vždycky jsem chtěl hrát black metal” divy Myrkur, jedním z největších jmen programu je jistě zpěvačka Dillon a Čechy reprezentují Never Sol nebo Zagami Jericho. V následujícím playlistu je ale nenajdete, zato se tu objevují šikovní Lotyši Sheep Got Waxed, hračičkové typu Alfa Mist nebo Zulu Zulu a třeba také Gruppo di Pawlovski, tedy nová skupina kytaristy dEUS, ve které známý elegán překvapuje noisovým nápřahem a hrubou energií. Nechybí ani místní borci Iguana Death Cult, svérázní Irové Robocobra Quartet, které Drowned in Sound popsal jako “Fugazi meets Mingus”, nebo brněnská analogová hvězda HRTL. Těšíme se moc.


Info

Eurosonic Noorderslag 2018
17. - 20. 1. 2018 Groningen, Nizozemí
www.eurosonic-noorderslag.nl

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Žebříčky Full Moonu: song roku 2017

Žebříčky Full Moonu: song roku 2017

redakce |
Redaktoři Full Moonu rekapitulují svoje nejintenzivnější hudební zážitky a v tradiční bilančně bodovací soutěži se můžete ohlédnout s nimi. Skladby, písničky...

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
Animal Music (do