Články / Reporty

Kalle v zajetí

Kalle v zajetí

Jakub Šilhavík | Články / Reporty | 12.02.2018

Táborské duo Kalle na podzim loňského roku vydalo napjatě očekávané druhé studiové album Saffron Hills, které definitivně potvrdilo nálepku jednoho z největších objevů na tuzemské alternativní scéně. Kalle zaslouženě sbírají nominace na nejrůznější hudební ocenění a po lehkém zvolnění před vydáním novinky začínají opět intenzivně koncertovat.

Brněnský křest od počátku provázela aura velké události, byť se celá akce sympaticky obešla bez masivní propagace a zástupu známých hostů. Bezmála vyprodaný Kabinet Múz na úvod rozehřála domácí Kochlea. Jejich instrumentální hudba po čase zaváněla jistou monotónností, vše naštěstí vyvažovala hutná filmová atmosféra. Ostatně před pár lety si trojice vystřihla zdařilý živý hudební doprovod k němému filmu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Poté už pódium patřilo Kalle. Košatější zvuk Saffron Hills od počátku ilustrovaly klávesy a záplava nejrůznějších efektů, hlavní prvky rukopisu ale zůstaly nezměněny. Hlas Veroniky Buriánkové v klidných pasážích jemně hladil, aby o chvíli později řezal jako břitva, zatímco úsporná kytara Davida Zemana držela vše pohromadě. Jejich nesmělé vystupování je pouhou iluzí, oba dva moc dobře vědí, co dělají. A tak je to správně. Dřívější moment překvapení se možná vytratil, ale podobně silný zážitek z paměti lehce nevymažete.

Nové skladby se přirozeně zařadily vedle staršího materiálu a vytvořily jeden celek, který vyvolával konstantní mrazení v zádech. Nadšené reakce publika nebraly konce a přídavky se zdály natolik nevyhnutelné, že se Kalle ani neobtěžovali hrát obvyklé divadlo s odchodem do zákulisí a návratem na scénu. Příjemně neformálnímu dojmu z celého večera to jedině prospělo.

Info

Kalle + Kochlea
10. 2. 2018 Kabinet Múz, Brno

foto © Matěj Krč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články