PLAYER FM

Články / Offtopic / Komix

Komix

Kdo je kdo? (Deadpool 3: Hodný, zlý a ošklivý)

Kdo je kdo? (Deadpool 3: Hodný, zlý a ošklivý)

|

Dneska ze mě nikdo nic dloubat nebude!

Deadpool ve trojce, a to hned dvakrát! Nejen s obálkovými kapitánem Amerikou (hodný) a Wolverinem (zlý), ale i s méně slavnou dvojicí nyní úspěšně řádící na Netflixu... Scenáristé začínají stejně jako v předchozí knize veselou vzpomínkou z let sedmdesátých, týmovkou Deadpoola (ošklivý), Luka Cage (zlý) a Iron Fista (hodný), která slouží k seznámení s nádhernou Carmelitou (v podobě soulože). Pak se vypravíme na lov lidí, kteří z Wadea Wilsona odkrajovali kousky… a to neměli.

Přinesl mi tě osud.

Vtipný, nadsazený a prohláškovaný exkurz zavede Deadpoola k jeho temným začátkům v programu Zbraň X, se kterým ve své době flirtovali jak adamantiem vykrmená bestie, tak kapitán patriot. Přesouváme se do Severní Koreje, kde končí veškerá legrace. Jde se až na dřeň. Kim a spol. vytvořili pro odvážné vědce útočiště, aby připravili armádu geneticky vyšlechtěných vojáků, mutantů. A koncentrační tábor s mutanty místo politických vězňů. Vrací se tak archetypální využití X-Menů jako metafory pro utlačovanou menšinu, ovšem vědci použili genetickou strukturu Deadpoola. A ano – všichni pokusní králíci vypadají jako ježek spářený s avokádem.

Hodný, zlý a ošklivý je zlomem v sérii. V jedné chvíli jde blbnutí stranou, Deadpool nehláškuje, je z něj zlomený muž, zničený pod tlakem viny a jedinou útěchou jsou jeho dva bratři ve zbrani a boubelatá černoška v mozku. Pravda, nevydrží to dlouho, o to jsou tyto momenty cennější.

Uch, já si žádnou hlášku nepřipravil, tak co se prostě řídit srdcem.

Vizuální stránka otočila o 180 stupňů. Veselého a barevného Scotta Koblishe střídá minimalističtější Declan Shalvey. V jeho podání Wilsonova zetlelá kůže není legrační a k popukání jako obvykle, Deadpool bez kostýmu vypadá jako zombie-démon zkřížený s Hellraiserem. Barevná paleta potemněla, prim hraje blátivě hnědá a dešťově modrá. Ponurost z kreseb přímo kape.

Jestli jste si zážitek s Deadpoolem užili, co takhle publikovat pozitivní recenzi, až se dostanete do země s počítačem?

Když Wade Wilson přestane vyprávět vtipy, dokazuje Brian Posehn s Gerrym Dugganem, že síla postavy nespočívá pouze v přihlouplých a infantilních hláškách, ale v potrhané paměti šílence, který přes všechny mrtvoly, které vyrobil, může být dobrým člověkem. Severní Korea se otřásá v základech v prozatím nejlepším komiksu o užvaněném zabijákovi ze sousedství.

Info

Brian Posehn, Gerry Duggan, Scott Koblish - Deadpool 3: Hodný, zlý a ošklivý (Crew, 2017)
www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=873

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komix

Růžová (Temná věž 3: Zrada)

Růžová (Temná věž 3: Zrada)

3DDI3 |
Nejen King dokáže mistrovským způsobem děsit, ničit všechny naděje, a velké rámečky se zmrazenými momenty se vypálí do mozku hrdiny, i čtenáře.
Psycho (Sága 4)

Psycho (Sága 4)

3DDI3 |
Čtvrtá Sága nabízí nový rozjezd plný slibných zápletek. Hrdinové si odpočinuli a moc jim to nesedlo, tak Vaughan v závěru šlape na plyn a navnazuje na pokračování.

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
colours 2018 (to, co se nemaže)