Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Abendland - Hvězdář

KlipyTipy: Abendland - Hvězdář

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 11.07.2017

Literárně-hudební projekt Abendland hudebníka Petra Kunzeho a básníka Miroslava Černého představuje nový videoklip ke skladbě Hvězdář.

První pokusy o společné písně probíhaly už během dětských let. O dvacet let později vydali Kunze a Černý desku vyzrálých hudebních příběhů nepostrádajících dobrodružství, romantiku ani temnější obrazy, jejíž součástí je také kniha s texty a fotografiemi vydaná Nakladatelstvím Perplex.

Ztvárnění jednotlivých písní na albu Abendland se ujaly osobnosti české hudební scény - Jaromír Švejdík (Priessnitz, Umakart, Kafka Band), Milan Cais (Tata Bojs), Michal Němec (Jablkoň), Jan Kunze (KOFE-IN, Munroe, Hičhaikum Projekt), Viktor Dyk (RockOpera Praha), Olga Königová (Ille), Tomáš Fröde (Imodium), Jan Žamboch (Žamboši), Terezie Kovalová (Calm Season) a Petr Harazin, který je interpretem písně Hvězdář i hlavní postavou klipu.

„Jelikož je Hvězdář nejpopovější píseň na albu, hledali jsme k ní vhodný popový, řekněme romantický hlas. Už ani nevím proč, ale Harazin nás napadl jako úplně první. To, že hraje v kapele Nebe a že jsme videoklip natáčeli zrovna v ostravském planetáriu, je krásná shoda okolností. Nezbývalo pak než premiéru směřovat na letní slunovrat,“ glosuje vznik Hvězdáře Kunze.


„O Abendlandu se někdy píše, že vypráví historické příběhy. My si ale myslíme, že každá jeho píseň, jakkoli se třeba odehrává v minulosti, vypráví i o něčem univerzálním, o něčem, co se dotýká člověka každého věku. Otázky související s tajemstvími, která nás obklopují, hledání smyslu života třeba i v tom, co nás přesahuje, jsou přeci obecně lidské. Člověk vždycky hleděl vzhůru, ke hvězdám. Ať už se snažil nalézt odpovědi na to, jak vesmír vypadá, nebo jaký je náš úkol tady dole na Zemi. Navíc jedna z našich oblíbených knížek je Tulák po hvězdách Jacka Londona,“ dodává Černý.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články