Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Guy Mintus Trio - Can You Tell the Difference?

KlipyTipy: Guy Mintus Trio - Can You Tell the Difference?

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 14.01.2017

Mladý izraelský pianista Guy Mintus, jehož mělo pražské publikum možnost zhlédnout již třikrát, představuje nový klip a zároveň single z připravovaného debutu Guy Mintus Tria s názvem A Home in Between. Trio tvoří Mintus, bubeník Philippe Lemm a kontrabasista Tamir Shmerling.

Působivý klip s názvem Can You Tell the Difference ukazuje možnosti mírumilovného soužití i nesmyslnosti předsudků vůči odlišené barvě kůže či náboženskému vyznání.


„Loni v létě jsme se spolu s českým režisérem Jakubem Cermaquem vydali na cestu. Navštívili jsme pět míst v Izraeli, které naplňují myšlenku soužití. V každé lokalitě jsme přehráli píseň „Our journey together“ (Naše společná cesta), která byla napsána jako projev naděje uvnitř těžké situace léta 2014 v Izraeli. Nejrůznější interakce a ohlasy, které jsme během cesty zažili, se staly náplní zmíněného videa. Během naší návštěvy v Abu Gosh, Ramle, Zefatu, Be´er Shevě a Kfar Kara, jsme nafilmovali na sto dětí z nejrůznějšího zázemí a prostředí. Tyto portréty jsou součástí videa, stejně jako dětské kresby, které Jakub oživil,“ uvádí ke klipu sám Mintus.

Mintus, jeden z nejzajímavějších mladých jazzových talentů současnosti, žije v New Yorku. Kromě mnoha spoluprací je také součástí Off Lines Project.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články