PLAYER FM

Články / Seriály / KlipyTipy

KlipyTipy

KlipyTipy: Houpací koně - Srpen

KlipyTipy: Houpací koně - Srpen

|

"Prázdný lehátka, srolovaný slunečníky a vítr, co žene po písku kelímek od kofoly. Zapomenutej ručník, vymačkaná tuba od krému, kavárník, co šel na cigáro. Zvláštně měkký a načervenalý světlo, zastavenej čas, co váhá, jakým směrem se rozběhnout. Konec sezóny. Konec srpna. Fronty v papírnictvích.

V hlavním městě vietnamskejch večerek a oprejskaný melancholie je tohle cejtit stejně jako u kiosku na Balatonu nebo na terase v Burgasu. Ztracený hodinky na recepci. Konec srpna v hotelu Ozon. Ztracenej klenot českýho filmu.

No my to všechno chtěli dostat do písničky, nahráli jsme ji přesně před rokem a dlouho nosili v hlavě, jak to přenýst do obrazu.

Tady kousek od hlavního města zastaváren je v kopcích nudle domků s kamennym mostkem přes potok. A statek s travnatým dvorkem, za kterým se táhnou louky až někam k obzoru, kde je hranice lesa a kde bydlej lišky, který se vždycky kolem desátý seberou a přiběhnou dát týhle vesnici dobrou noc.


Pozvali jsme naše známý a blízký, nazvučili stodolu, roztopili dřevěný uhlí, řekli o naší představě starým dobrým Ideamakers, zahráli koncert a natočili video, na který teď můžete kouknout. Občas pomůže písnička obrazu, někdy obraz písničce, tady se, věříme, obojí podpírá navzájem — jak dva kámoši, co jdou v hlavním městě nonstopů ráno z jednoho z nich, odrbaný o poslední korunu , domů. Tuby ať jsou klidně vymačkaný, chuť do života ne."

Houpací koně se loučí s létem a vyráží na podzimně-zimní koncerty. Začíná se 2. září v Marienbadu, pokračuje Roudnicí nad Labem, Prahou, Táborem, Prachaticemi, Jihlavou, Prešovem, Breznem, Semilami, Vernéřovicemi, Berlínem, Bílinou, Třebíčí, Brnem a končí kde jinde než v Ústí nad Labem.

Kde budete jejich přátelé tyhle noci?

Info

Houpací koně - Srpen
www.houpacikone.cz
www.facebook.com/houpacikone

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

KlipyTipy

KlipyTipy: FVTVRE - Mess

KlipyTipy: FVTVRE - Mess

redakce |
FVTVRE jsou novým projektem Kaye Buriánka ze Sunshine. Aktuálně představují nový song i klip Mess, který předznamenává chystané zářijové EP.
KlipyTipy: Beck - Up All Night

KlipyTipy: Beck - Up All Night

redakce |
Beck nelení a představuje zbrusu nový videoklip ke skladbě Up All Night, kterou najdete na očekávané řadové novince Colors.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
lunchmeat (do 22/10.)
struny podzimu (do 9/11)