PLAYER FM

Články / Seriály / KlipyTipy

KlipyTipy

KlipyTipy: Houpací koně - Srpen

KlipyTipy: Houpací koně - Srpen

|

"Prázdný lehátka, srolovaný slunečníky a vítr, co žene po písku kelímek od kofoly. Zapomenutej ručník, vymačkaná tuba od krému, kavárník, co šel na cigáro. Zvláštně měkký a načervenalý světlo, zastavenej čas, co váhá, jakým směrem se rozběhnout. Konec sezóny. Konec srpna. Fronty v papírnictvích.

V hlavním městě vietnamskejch večerek a oprejskaný melancholie je tohle cejtit stejně jako u kiosku na Balatonu nebo na terase v Burgasu. Ztracený hodinky na recepci. Konec srpna v hotelu Ozon. Ztracenej klenot českýho filmu.

No my to všechno chtěli dostat do písničky, nahráli jsme ji přesně před rokem a dlouho nosili v hlavě, jak to přenýst do obrazu.

Tady kousek od hlavního města zastaváren je v kopcích nudle domků s kamennym mostkem přes potok. A statek s travnatým dvorkem, za kterým se táhnou louky až někam k obzoru, kde je hranice lesa a kde bydlej lišky, který se vždycky kolem desátý seberou a přiběhnou dát týhle vesnici dobrou noc.


Pozvali jsme naše známý a blízký, nazvučili stodolu, roztopili dřevěný uhlí, řekli o naší představě starým dobrým Ideamakers, zahráli koncert a natočili video, na který teď můžete kouknout. Občas pomůže písnička obrazu, někdy obraz písničce, tady se, věříme, obojí podpírá navzájem — jak dva kámoši, co jdou v hlavním městě nonstopů ráno z jednoho z nich, odrbaný o poslední korunu , domů. Tuby ať jsou klidně vymačkaný, chuť do života ne."

Houpací koně se loučí s létem a vyráží na podzimně-zimní koncerty. Začíná se 2. září v Marienbadu, pokračuje Roudnicí nad Labem, Prahou, Táborem, Prachaticemi, Jihlavou, Prešovem, Breznem, Semilami, Vernéřovicemi, Berlínem, Bílinou, Třebíčí, Brnem a končí kde jinde než v Ústí nad Labem.

Kde budete jejich přátelé tyhle noci?

Info

Houpací koně - Srpen
www.houpacikone.cz
www.facebook.com/houpacikone

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

KlipyTipy

KlipyTipy: Wessele - Ve tmě

KlipyTipy: Wessele - Ve tmě

redakce |
Wessele mají čerstvě dotočené druhé album a pracují na na klipu k písni Pochyby. Než spatří světlo světa, připomínají ten předešlý - Ve tmě.
KlipyTipy: Acute Dose – No Date

KlipyTipy: Acute Dose – No Date

redakce |
Víc než rok od vydání druhého alba s prostým názvem II přichází šumpersko-brněnská formace Acute Dose s novým klipem ke skladbě No Date.
KlipyTipy: Žen - Pusti me da hodam

KlipyTipy: Žen - Pusti me da hodam

redakce |
Chorvatská kapela Žen oslnila v červenci 2017 na ostravské Full Moon Stagi, nyní vyráží na turné na podporu zbrusu nové desky Sunčani ljudi...

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
colours 2018 (to, co se nemaže)