Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Matka - Rituál/Oheň

KlipyTipy: Matka - Rituál/Oheň

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 28.05.2018

Experimentální elektro rapová formace MATKA, tvořená čerstvými absolventy DAMU a herci Adamem Ernestem a Janem Nedbalem vydala v neděli 27. května klip k písni Rituál/Oheň. Video vznikalo v ateliérech FAMU a na předměstí Ústí nad Labem.

Rapová klišé, přehnaně vysoké ego a generaci současného mainstreamového rapu se snaží ve videoklipu k písni Rituál/Oheň kriticky a s nadsázkou pojmenovat kapela MATKA. Duo herců a hudebníků Adam Ernest a Jan Nedbal tak navazují na loňské debutového vydání EP Sereme Na Tyhle Pekla, Protože Nás To Zabije.


Za režiséra klipu si kapela vybrala studenta FAMU Alana Sýse, se kterým muzikanti spolupracovali i na svých předchozích projektech a který osvětluje důvod, proč se štáb vydal točit do Ústí nad Labem: "Videoklip vznikl původně jako cvičení FAMU a mělo se celý odehrávat v ateliéru, což jsme ignorovali a vydali se do Ústí, kde na nás během natáčení v nepřístupnejch prostorách všichni pokřikovali, že tam nemáme co dělat, což jsme taky ignorovali. Snaha byla přehnat rapový klišé natolik, aby bylo očividný, že se proti němu MATKA vymezuje, což jsme ještě podpořili záběrama z Hi-8 kamery, abychom zvýraznili kontrast mezi oběma dějovejma linkama. Na konci se obě linky spojí, spadne opona."

Info

MATKA
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články