Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Places – Goodbye to Me (Traveller)

KlipyTipy: Places – Goodbye to Me (Traveller)

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 08.11.2017

Places se po necelých dvou letech od dokončení debutu vrátili do studia za účelem ukojení potřeby nahrát novou hudbu. Od vydání alba Distant Edges se kapela dle vlastních slov přestala bát a začala k tvorbě přistupovat s větší otevřeností.

Výsledkem je více snových ploch, více hluku, více gradace, na koncertech písně v mnoha případech volně plynou, jedna se přelévá do druhé bez přerušování. Places to dokazují aktuálním singlem Goodbye To Me (Traveller), který podle nich rozpoutává o něco větší zvukovou bouřku, než jejich dosud nejvygradovanější studiová nahrávka 4AM z jejich albového debutu.


Kapela si ale i nadále si stojí za tím, že se nesnaží patřit do žádné hudební škatulky. „Podle někoho hrajeme postrock, někdo mi říkal, že naživo je to skoro noise, jiný zase, že shoegaze. Možná bude lepší nechat je všechny při tom a dělat to dál bez ohledů na hudební žánry. Teď nás to baví takhle, tak to děláme takhle“, říká Marcyn, bubeník kapely. Nový singl podle něj patří mezi nejsilnější písně v repertoáru Places. Zvukoví inženýři zůstali stejní jako u debutu - Tomáš Neuwerth se ujal produkce i mixu, mastering byl svěřen do rukou Steva Kitche, který jej provedl ve svém studiu Audiomaster v anglickém Devonu.

Places i přesto v mnoha ohledech volí DIY přístup: video natočil a zpracoval kytarista kapely Jakub Vašíček, o artwork se postaral Marcyn. Koncertní aktivita kapely se stále rozšiřuje, kromě účasti na nejrůznějších akcích u nás, ať už se jedná o klubové noci nebo letní festivaly, zrealizuje svůj druhý výjezd za hranice ČR. Poprvé se kapela vydala do Berlína na vlastní pěst, nyní se jedná o dva výměnné koncerty ve spolupráci Sound Czech – Connect. S rakouskými kapelami Tenta a Aramboa se nejdříve představí v sobotu 11. listopadu v pražském Café v lese a 21. listopadu ve vídeňském klubu Das Bach.

Info

Live: Places
Support: Tenta (at) & Aramboa (at)
11. 11. 2017 19:30
Café V lese, Praha
www.facebook.com/events/123225508390007
www.placesmusic.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články