Články / Sloupky/Blogy

Korzo #6: To nejlepší

Korzo #6: To nejlepší

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 06.07.2018

Na závěr tradiční rekapitulace, k vyvrcholení třiapadesátého ročníku karlovarského festivalu zbývají ještě dva dny, ale korzo už je pro letošek uzavřeno. Třeba proto, že další promenádu včera otevřeli na trenčínském letišti a dneska o půlnoci tam začíná Masseduction. Nejenom. Takže ještě jednou pět největších zážitků, abecedně a bez pořadí. Letošní ročník mně zůstane v paměti hodně dlouho, mrzí neviděné King Skate nebo Leave No Trace, ale už nyní se těším na příští procházky po kolonádě. Některé z následujících snímků budou na podzim uvedeny v kinech, případně na televizních obrazovkách. Neváhejte.

BLACKKKLANSMAN
Spike Lee a jeho nevšední statement k současnému dění ve Spojených státech na základě těžko uvěřitelných reálných událostí, odehrávajících se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v Colorado Springs. V duchu blaxploitation o lidské hlouposti, různých barvách síly a událostech, které se přes všechna varování znovu a znovu opakují. Debaty o hraně absurdity a snad i naivitě jsou na místě, na dopadu a síle díla ale nic nezmění.

LUCKY
Dojemný, subtilní a možná o to trvalejší pomník nedávno zesnulému herci Harrymu Deanu Stantonovi, jemuž žádná role nebyla dost malá. Všichni ho znáte například z Vetřelce, filmu Paříž Texas, Zběsilosti v srdci, Pat Garrett a Billy the Kid, Twin Peaks a stovek dalších filmů. Tentokrát ale vůbec hrát nemusí, role vysloužilého kuchaře Luckyho je inspirovaná jeho vlastními osudy a charakterem.

MUZEUM
Gael Gracía Bernal jak ho neznáte, volná adaptace skutečného příběhu z poloviny osmdesátých let, kdy dvojice studentů vyloupila Národní antropologické muzeum v Mexico City. Hravý a nelehce uchopitelný snímek baví latinskoamerickými paradoxy, humorem a skvělými výkony dvojice hlavních hrdinů.

ROBIN WILLIAMS: MYSL NA DLANI
Fascinující portrét Robina Williamse uvidíme na podzim ve vysílání HBO, z mnoha a mnoha scének vybíráme přebírání Critics' Choice Award v roce 2002, kterou Williams sice nezískal, ale to mu v žádném případě nevadilo.

TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
Kriminální thriller po telefonu? Žádný problém. Tísňové volání se odehrává v jedné místnosti, pachatele ani oběť divák nikdy nespatří, vše mu zprostředkuje pouze mimika a gestikulace hlavního hrdiny Asgera, telefonisty linky tísňového volání, který ale skrývá svoje vlastní tajemství.

Info

53. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
29. 6. - 7. 7. 2018, Karlovy Vary
festivalový web
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články