PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

Lunchmeat 2017 aneb spánek nechme na jindy (preview)

Lunchmeat 2017 aneb spánek nechme na jindy (preview)

|

Už teď nemůžeme dospat. Letos nás čekají tři bezesné noci, které dramaturgie festivalu Lunchmeat naplnila světovými jmény elektroniky až po okraj. Loňský komplex v budově ORCO střídá podzemí Veletržního paláce, které pořadatelé úspěšně prověřili už v roce 2015. Hlavní program bude soustředěný na dvě stage, které se budou střídat, takže nebude těžké zkonzumovat kompletní audiovizuální menu. Oči si jako vždy také přijdou na své. Dodnes v naší mysli rezonuje měňavkovitý obláček nad pódiem Andyho Stotta, který organickým způsobem dotvářel nekompromisní set. S nedočkavostí dítěte očekáváme, co si pro nás pořadatelé připravili letos.

Hned první den odstartuje vystoupení Lumisokea nebo Lucy. Visionist jistě nabídne poctivé subbasy a Clark doveze aktuální nahrávku Death Peak, která je na hony vzdálená předchozí The Last Panthers. Dle setu v rámci katovického festivalu Nowa muzyka se můžeme těšit na tanečnice a beaty, které rozhýbou nejedny boky. Domácí scénu bude reprezentovat dné a o den později HRTL při kolaboraci s Oliverem Torrem. Footworková divoženka Jlin přiveze novou desku Black Origami a uvidíme, kam se její živé hraní posunulo od debutové Dark Energy, kterou prezentovala například léta páně 2015 na krakovském Unsoundu. Tehdy to byla hutná jízda do temnoty, které k dokonalosti chyběla jen větší dávka agresivity.


Pantha du Prince má v rukávu stále aktuální album The Triad a Laurel Halo ještě ani nezaschl print Dust, který vydala na Hyperdubu. To Lorenzo Senni roztočí experiment s nekonečným namotáváním tranceových melodií italského těsta, loňské EP Persona je dokonalou pozvánkou na jeho vystoupení. Naproti tomu od Rrose čekáme techno jako víno s minimalistickými a krystalicky čistými beaty. Velkou lahůdkou pak bude Visceral Minds Stage, kde se potkají Sinjin Hawke, Sratcha Dva, Zora Jones a Killa P.


Kdo ušetří síly na poslední večer, dostane plnou dávku od Bena Frosta, Powella nebo Not Waving. První jmenovaný novou desku The Centre Cannot Hold nahrával ve studiu u Steva Albiniho a ten druhý inženýra zvukaře aspoň samploval. Doufejme, že Frost dorazí sám, protože pak není ničím spoután a dokáže se plně vyjádřit/vyřádit. Nesmíme opomíjet ani M.E.S.H.e, který právě vypustil nový track z připravované desky Hesaitix a který „je úplně jinde“, jak říká dnešní mládež.


A stejně tak se můžeme vyjádřit o kompletním line-upu Lunchmeatu v roce 2017, který potvrzuje výjimečnou pozici této akce na tuzemské hudební mapě. Nastolený trend z předchozích ročníků pokračuje a Praha má přehlídku elektronické hudby se světovým ozvukem.

Info

Lunchmeat Festival 2017
19. - 21. 10. 2017
Národní galerie v Praze, Veletržní palác
www.lunchmeatfestival.cz
www.facebook.com/LunchmeatFestival
www.facebook.com/events/1318566008209174

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Písně/z/měsíce #24

Písně/z/měsíce #24

Jiří Akka Emaq |
Měli jsme tu pár retro výletů a jeden žánrový speciál. Nyní se pojďme podívat opět zpět do století nového. Omámí nás?
Le Guess Who? playlist

Le Guess Who? playlist

redakce |
V Utrechtu je toho k vidění hodně a zvlášť v době, kdy se zde koná festival Le Guess Who?, jedna z nejlepších akcí svého druhu na starém kontinentě. Za čím…
Natřískáno v Ji.hlavě 3

Natřískáno v Ji.hlavě 3

Jakub Koumar |
Závěrečná epizoda Fascinace nabídla už tradičně retrospektivní blok filmů, tentokrát zaměřený na filmy psychedelické. Došlo na nezapomenutelný kolorovaný Annabellin...
Pojď do mě, Jihlavo! (část třetí)

Pojď do mě, Jihlavo! (část třetí)

blueskin |
Docenit zmatenou a antimuzikální selekci dua Vít Klusák/Bohdan Bláhovec znamená potlačit v sobě kritika a smířit se s tím, že mezi skladbami Arcade Fire, Katy Perry nebo...
Natřískáno v Ji.hlavě 2

Natřískáno v Ji.hlavě 2

Jakub Koumar |
V divadelním stanu způsobili hotové pozdvižení Vosto5 s Petrem Markem v hlavní roli hry Proton!!! o pátrání po tajemné ostravské undergroundové skupině.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
thelma (do 14/1)