Články / Sloupky/Blogy

Lunchmeat 2017 aneb spánek nechme na jindy (preview)

Lunchmeat 2017 aneb spánek nechme na jindy (preview)

Zdeněk Němec | Články / Sloupky/Blogy | 05.10.2017

Už teď nemůžeme dospat. Letos nás čekají tři bezesné noci, které dramaturgie festivalu Lunchmeat naplnila světovými jmény elektroniky až po okraj. Loňský komplex v budově ORCO střídá podzemí Veletržního paláce, které pořadatelé úspěšně prověřili už v roce 2015. Hlavní program bude soustředěný na dvě stage, které se budou střídat, takže nebude těžké zkonzumovat kompletní audiovizuální menu. Oči si jako vždy také přijdou na své. Dodnes v naší mysli rezonuje měňavkovitý obláček nad pódiem Andyho Stotta, který organickým způsobem dotvářel nekompromisní set. S nedočkavostí dítěte očekáváme, co si pro nás pořadatelé připravili letos.

Hned první den odstartuje vystoupení Lumisokea nebo Lucy. Visionist jistě nabídne poctivé subbasy a Clark doveze aktuální nahrávku Death Peak, která je na hony vzdálená předchozí The Last Panthers. Dle setu v rámci katovického festivalu Nowa muzyka se můžeme těšit na tanečnice a beaty, které rozhýbou nejedny boky. Domácí scénu bude reprezentovat dné a o den později HRTL při kolaboraci s Oliverem Torrem. Footworková divoženka Jlin přiveze novou desku Black Origami a uvidíme, kam se její živé hraní posunulo od debutové Dark Energy, kterou prezentovala například léta páně 2015 na krakovském Unsoundu. Tehdy to byla hutná jízda do temnoty, které k dokonalosti chyběla jen větší dávka agresivity.


Pantha du Prince má v rukávu stále aktuální album The Triad a Laurel Halo ještě ani nezaschl print Dust, který vydala na Hyperdubu. To Lorenzo Senni roztočí experiment s nekonečným namotáváním tranceových melodií italského těsta, loňské EP Persona je dokonalou pozvánkou na jeho vystoupení. Naproti tomu od Rrose čekáme techno jako víno s minimalistickými a krystalicky čistými beaty. Velkou lahůdkou pak bude Visceral Minds Stage, kde se potkají Sinjin Hawke, Sratcha Dva, Zora Jones a Killa P.


Kdo ušetří síly na poslední večer, dostane plnou dávku od Bena Frosta, Powella nebo Not Waving. První jmenovaný novou desku The Centre Cannot Hold nahrával ve studiu u Steva Albiniho a ten druhý inženýra zvukaře aspoň samploval. Doufejme, že Frost dorazí sám, protože pak není ničím spoután a dokáže se plně vyjádřit/vyřádit. Nesmíme opomíjet ani M.E.S.H.e, který právě vypustil nový track z připravované desky Hesaitix a který „je úplně jinde“, jak říká dnešní mládež.


A stejně tak se můžeme vyjádřit o kompletním line-upu Lunchmeatu v roce 2017, který potvrzuje výjimečnou pozici této akce na tuzemské hudební mapě. Nastolený trend z předchozích ročníků pokračuje a Praha má přehlídku elektronické hudby se světovým ozvukem.

Info

Lunchmeat Festival 2017
19. - 21. 10. 2017
Národní galerie v Praze, Veletržní palác
www.lunchmeatfestival.cz
www.facebook.com/LunchmeatFestival
www.facebook.com/events/1318566008209174

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články