Články / Sloupky/Blogy

Me, the third sister #13

Me, the third sister #13

Tereza Tůmová | Články / Sloupky/Blogy | 19.01.2015

Nedělní ráno, připravuju si kafe a přemýšlím o snídani, vybírám pomalý vinyl. Zvoní zvonek, divný, nikoho nečekám. „Čau Terezo, tady Emma, pusť mě nahoru!“ Emma? Nemá být ve Francii? Co tu dělá?

Ahoj Em. Kde se tu bereš? Já tě vůbec nečekala… dáš si se mnou kafe? „Hele, ve Francii nuda, pořád stávka stávka, sotva jsem dojela na letiště, tak jsem to tam zabalila. Jo, udělej mi jedno silný, černý.“ Aha. A kde máš sádru? Máma říkala, že jsi někde upadla. „Prosimtě, sádra mi šla na nervy, tak jsem ji odstřihla. Co mužský, Terezo, co ňákej kolega. Já zas potkala magorů, to ti musim povídat.“ Vybírám pěkný hrnek. Nechceš ani mléko? No mužský, Em, ale jo. Dobrý. Usměju se. Tak povídej.

„To ti zas bylo debilů, děsný. Jeden ne, šli jsme na rande, zašli na koncert, v centru je pěknej klub, a pak mě ani nedoprovodil domů. A to ví, jak je to tam v noci ošemetný. Pak mi psal, že ho to nenapadlo, že se omlouvá. Blbec. S timhle už nikam nejdu, stejně vypadal na vztah. Ježiš, tuhle jeden u mě doma a začne mi povídat, ať si nemyslím, že on vztah nechce, že jenom ňáký srandičky. Víš, co nepochopim?“

Copak, Em? Doliju si kafe. Nedáš si kousek koláče?

„Prosimtě, řekni mi, Terezo, řekni mi, proč jsou všichni ty chlapi tak egoistický, že si myslej, že s nima hned chceš snad chodit nebo co. Pamatuješ ne, jak mě to ničilo. Já nebudu zas nikomu vykládat, kam a s kým jdu, ani náhodou.“

No ale vztah může být taky hezký. Nemyslíš? Já byla tuhle s kolegou v divadle a pak jsme šli skleničku. „Tě chtěl opít, to je jasný. Doprovodil tě?“ Jo, ono už bylo pozdě, tak jel se mnou. „A vzala si ho nahoru? Dej mi ještě trochu kafe, prosimtě.“ Říkal, že už je pozdě, jestli by tu mohl přespat. Tolik ti stačí? „Ježiš, to je laciný, tě chtěl vojet, to je jasný.“ Ale ne, jenom jsme si povídali, bylo to moc hezký, víš, takový romantický. Vzal mi ruku a dával si ji na srdce, jestli cítím, jak buší. „Ty seš tak naivně pitomá, to snad není možný. Ty seš tak naivní, jak ty, co na nás právě čuměj.

Vzhlédneme a rozesmějeme se. Konečně jsme zase jedna jako druhá.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články