Články / Seriály / / Medvědovo

Medvědovo psychrockové okénko XXI. - Mai Mai Mai (II.)

Medvědovo psychrockové okénko XXI. - Mai Mai Mai (II.)

Jakub Ďuraško | Články / Seriály / / Medvědovo | 30.01.2015

Jednou z důležitých postav tohoto dění je i Toni Cutrone, o jehož projektu Mai Mai Mai už byla řeč včera. Pod hlavičkou MMM vystupuje Cutrone sólově, v pohanské masce a nad stolem založeným řadou efektů a syntezátorů servíruje neklidnou vlnu hudby na pomezí dronu, elektroniky, soudobého techna (viz jeho split s Lunar Lodge) nebo noisu, pro promotéry hraje zjednodušeně pohanský drone. Šanci užít si jeho rituál dostane české publikum už za týden, neboť Mai Mai Mai přiletí odehrát exkluzivní trojici koncertů v Čechách, mimo jiné bude otvírat i pro kultovní pohanský rock Dunaj (dnes Dunajská vlna).

Místo běžného rozhovoru pro nás Toni Cutrone sestavil fascinující playlist italské avantgardní hudby, která ho ovlivnila a ovlivňuje dodnes. Morricone, Goblin ani Ortolani vás v následujícím výběru nečekají. Hluboký ponor může začít.

"Druhý playlist se soustředí na současnou italskou scénu, kapely aktivní teď a tady. Často jsou to přátelé, anebo spíš jedna velká rodina: scéna, kterou publicista Antonio Ciarletta nazval onou ‚okultní italskou psychedelii‘, hnutí italských muzikantů, jež tvoří se stejný postojem a na podobném principu. Jejich hudba má originální zvuk, nepodobný ostatním kapelám, ale je to právě postoj, který je sbližuje. Jako kdyby se jednalo o potomky starých kapel z prvního playlistu."
Info

5/2 – Praha @ Potrvá w/ Tarnovski, Freddy Ruppert
6/2 – Pardubice @ Divadlo 29 w/ Dunajská vlna
7/2 – České Budějovice @ Ostinato w/ Tarnovski, Obelisk of Light

www.maimaimai.bandcamp.com
www.dalverme8.tumblr.com
www.heroinintahiti.bandcamp.com
www.soundcloud.com/nofirecordings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články