PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Moshpit v nudli (Sundara Karma + Blaenavon)

Moshpit v nudli (Sundara Karma + Blaenavon)

|

V útulném prostoru pražského Chapeau Rouge se představily dvě slibná jména ostrovní indierockové scény. Úzká nudle klubu se plnila už před vystoupením jihoanglických Blaenavon, kteří představili čerstvý debut That’s Your Lot.

Nástup frontmana Bena Gregoryho si vysloužil nadšený jásot nezletilých dívek a omladina před pódiem rozjela aerobik, atmosféra houstla. Rychlý sled nejznámějších skladeb My Bark Is Your Bite, Monte Carlo Kid a Orthodox Man uvedl do extáze a klubem se nesl zpěv fanoušků. Texty měli tak najeté, že byli Gregorymu důstojnými doprovodnými vokalisty. Ten nadšeně děkoval a v závěru setu si s nimi dokonce zatančil. Během závěrečné Prague ‘99 gradovala lehce punková atmosféra a zavánělo to divokým kotlem. Namísto toho se ale početný hlouček vydal jako na vodítku za kapelou, která se prodrala davem, na schodech v rychlosti prodala merch a zmizela ve městě.

Všichni se před pódiem znovu sešli na readingský kvartet Sundara Karma, který stejně jako Blaenavon letos představil první album Youth Is Only Ever Fun in Retrospect. Indie rock, se kterým před pěti lety bodovaly kapely jako Two Door Cinema Club nebo The Vaccines, si našel svoje publikum a premiérové vystoupení v Praze bylo vyprodáno. Set načala stejně jako desku A Young Understanding a nastartované publikum se vrátilo do skákacího módu. Skvělý zvuk dával vyniknout ladným kytarovým vyhrávkám i hlasu frontmana Oscara Pollocka, charismatický čahoun se během skladby Olympia prošel až do poloviny Chapeau Rouge a i po zbytek setu měl všechny pod palcem.

Nejznámější skladba Flame zazněla už v první půlce programu a v refrénu nebylo hlavního vokálu zapotřebí. Trdlující hloučky v popředí se proměnily v moshpit během taneční She Said, vše vyvrcholilo během závěrečné Explore. Chytlavé kytarové riffy se odrážely od stěn jako těla v pitu a rychlý odchod z pódia po posledním drknutí do kytary nechal rozjásaný dav v pokoncertním deliriu.

Info

Sundara Karma (uk) + Blaenavon (uk)
10. 12. 2017, Chapeau Rouge

foto: Kateřina Vaculíková

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

Smršť jménem Zagami Jericho

Smršť jménem Zagami Jericho

blueskin |
Svou roli sehrál i mnohem energičtější materiál z nové desky. Zagami ho údajně psala tak trochu na truc všem, kterým se líbil “synthwaveový popíček” její první desky...

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
Animal Music (do