PLAYER FM

Články / Recenze

Recenze

Možná tě nic nečeká… (Social Party)

Možná tě nic nečeká… (Social Party)

|

Závazky by bylo lepší měřit šestkrát, než se jednou pořežete. Očekávání, sliby a nekompromisně pelichající kalendář jsou kamarádi, co mi nechali nůž v zádech. Příborový. Jenže čím hloub pod kameny slov se koukáme, tím spíš oheň vyhasne.

Přebal nelže. V ničem. Časy, kdy smrtka odmítala prázdnotu, odstřihly rezavé nůžky. Naděje, že zbytky nezasviní prach a špína, umrzla. Dobře jim tak, vždyť čím dýl se žvýká, tím horší chuť.

Co naživo hapruje, tady funguje, a co funguje naživo, to deska nezachytí. Hlavolam pro nenažrané. Hlavní pokrm je košer a servíruje se přece odjakživa jako druhý chod. Ani halekání, ani vlnící se kytary, ani údery do nejtlustší struny se nepřejí. Na líbivost se tu nehraje, srozumitelnost nikdy nebyla devizou žánru, nikdo se o přízeň neprosí. Nehryzneš, táhni! Plavíme se po proudech v dosahu od mořských řas. Třeba si koleduju, ale frázování často skřípe a není to lichotka, poprvé se hodnotící kritéria vrací tam, kde by měla být, minus před závorku nepatří. A taky naposledy, poněvadž texty už jsou jiné kafe.

Listerova receptura: z pixly turka, co se v široko-dalekém okolí nep(r)odává, vydrolte jednu lžičku, zahoďte a zbytek zalijte sotva slzou hořké vody. Formě i obsahu nahrává rodný jazyk, s výjimkou poslední ‘ódy‘ na muzejní ikony. Repetitivní bolavé halekání RÁJ za doprovodu chcípajících tónů je možná právě tou nezáměrnou ironií, co pobaví, až jakmile máte eponymní desku najetou tam i zpátky, bez odboček. Nicméně opilecké znásilnění pohádkového nápěvu je jeden z nejlepších otvíráků koncertního burácení. Kolébání se klidnými a jistými vlnami může přehlušit bouře, kdy se jí zachce. A že ve vodách, kde se vlévá pomalý hardcore do sludgeového temna, číhají všelijaké bestie. Ohořelá Venušina vlajka na půl žerdi se tyčí hrdě, vždyť posádka je zkušená a moravským větrem ošlehaná. Ať už potkáte křížů kolik chcete, nebo nevytáhnete paty od stolu, tudy cesta nevede.

Dvojí interpretace bývají kontraproduktivní, jenže troufáte si hledat tu pravou? Jak je libo. Četli jste varování.

Cesta tam je dlouhá.

Info

Social Party – Social Party (Venus Flag, 2014)
www.socialparty1.bandcamp.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Recenze

Architekti nálad (Wolf Alice)

Architekti nálad (Wolf Alice)

Shaqualyck |
Mnoho povyku pro nic? Kdepak. Druhá řadovka den ode dne populárnější formace ze severního Londýna dává na srozuměnou, že tahle kapela to s dobýváním nejvyšších příček myslí vážně.
:) (Joker)

:) (Joker)

3DDI3 |
Díky obrovskému úspěchu anti-superhrdinského komiksu Lex Luthor: Muž z oceli bylo jen logické, že tvůrčí dvojice dostala do péče i příběh věnovaný Jokerovi.

xp recenze

The Fall - New Facts Emerge 80% The Fall - New Facts Emerge
Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Avatar - Avatar Country 80% Avatar - Avatar Country
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
sofa surfers (do 4/3)
Vinyla (do 21/2)
Animal Music (do