Články / Rozhovory

Na trh do Utrechtu: Angus Andrew (Liars)

Na trh do Utrechtu: Angus Andrew (Liars)

redakce | Články / Rozhovory | 18.10.2017

Náš oblíbený festival Le Guess Who? v holandském Utrechtu se pravidelně koná o stejném víkendu jako Mega Record & CD Fair, údajně největší trh s hudebními nosiči na světě. Je libo rumunský hip hop, ojeté punkové singly nebo originál flamenco šelaky z občanské války? Všechno je možné na Le Guess Who?, spousta nosičů odtud končí také v našich obchodech. Na trh míří pravidelně řada návštěvníků festivalu a pochopitelně také spousta hudebníků, několika z nich se organizátoři zeptali, pro která alba si letos do Utrechtu jedou. Co na to lhář Angus Andrew?

Která tři alba si chceš letos z trhu odvézt?

Demdike Stare – Elemental Parts 1&2
OOIOO – Feather Float
Jlin – Dark EnergyProč zrovna tahle?

Všechna reprezentují něco výjimečného, převratného. Svobodnou mysl, hudbu, která se snaží zkoumat. Samozřejmě bych snadno mohl mezi alba, která je třeba vlastnit, zařadit Appetite for Destruction nebo Love Deluxe od Sade, ale ve chvíli, kdy se odhodlám k tomu, abych si koupil nějaký fyzický nosič, musím mít pocit, že podporuji něco, co se snaží o změnu, o prolomení hranic. Tahle tři alba pomáhají světu porozumět, kde se zrovna nacházíme a kam míříme. Něco jako emotikon lebky.

Které album jsi poslouchal poslední rok nejčastěji?

Floral Shoppe od Vektroid/Macintosh Plus. Vaporwave bývá v podstatě ignorováno coby ironický žánr, s tím nesouhlasím. Právě umělci jako směšně plodný Vektroid mluví o zajímavých a relevantních otázkách konzumu a vlastnictví. Hledání této hudby mě inspirovalo k tomu, abych znovu promyslel svoji vlastní tvorbu. Což neznamená, že bych rád udělal desku ve stylu vaporwave, ale odstranění všemožných pravidel a technických schopností rozšířilo můj tvůrčí prostor. Jistě, pravděpodobně si Floral Shoppe nebudete pouštět opakovaně, ale mám za to, že je určitě správné do tohoto fascinujícího světa nahlédnout.


Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články