PLAYER FM

Články / Offtopic / Z nádraží

Z nádraží

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

|

Zimní spánek spojený s jarní únavou mě letos přepadl už někdy v půli prosince, ale už se to pomalu začíná lepšit a s přibývajícím světlem, sluníčkem a občas i teplem to plynule přechází na kombinaci jarní únavy a letní malátnosti. I přesto jsem stihl relativně dost kultůry. Dnes pár tipů divadelních, vše otestováno na vlastním těle.

Meetfactoryovské Hoří jsem doporučoval minule a doporučení stále trvá.

KRYL - Zrmrdvýchvstání zažít (Divadlo D21)
Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině, písničky českých folkařů a písničkářů (česky), ale všechno je trochu jinak. Doporučuji! nechodit před představením na večeři, ani nejezdit vozem s nutností býti řidičem. Proč? Dostanete pivo během a buřtguláš po skončení představení (vaří se během hry) a můžete si také zazpívat. Už jen kvůli zpěvu Anity Krausové, skvělá je především Salome s německým textem, stojí za to na hru jít. A jak jsem říkal: nic jim není svatý.

Počátek veškeré lásky (zase Meetfactory)
Když jsem tu v minulosti "učůrával" z Dobrého Opričníka nebo Pidrmanové Venuše v kožichu, tak toto představení se mi líbilo ještě o trošililiku více a jsem z něho stále nadšen. Je to o stáří, umírání, smrti a hlavně o šmírování a dovolím si odkázat na svůj text.

Podivuhodný případ se psem
Kontroverzní představení Divadla Kalich (dle hodnocení na i-divadlo.cz). Trošku pohádka s dobrým koncem, ale určitě ne slaďák. I když je hlavním hrdinou autistický chlapec, rozhodně to není hra tak úplně o autismu (aby nedošlo k mýlce). Líbili se mi především "Tonda Blaník" Marek Daniel a Eliška Křenková. V Kalichu je představení brzy a na dlouho dopředu vyprodané (min.slušná místa), takže zkoušejte nebo budete mít štěstí a náhodu uvidíte nějaké ze zájezdových představení, jako se mi to povedlo tento týden. A maminku na tohle s větší dávkou opatrnosti vzít můžete.

Poutník (soubor kolonie hrající v MeetFactory)
Návštěvu tohoto představení nechám na vás, ale za mě palec lehce dolů. Ne, že by to bylo vysloveně špatně, ale (krom jiného) obrovská rychlost, kterou všechny tři herečky chrlí text Elfriede Jelinek, vás přinutí veškerou energii spotřebovat na jeho zachycení, takže i když se vám to povede, na nějaké zamyšlení se nebo pokochání se už nezbývá síla, ani čas. Video si můžete pustit trošku zzppoommaalleenněě, žel divadlo ne-e. Škoda.

A to je pro dnešek vše. Příště výstavy a knížky. Nějaké fotky najdete na nádražním fejzbůčku, více k inscenacím v mých hodnocení na serveru i-divadlo.cz.

Pan prezident oznámí, resp. už oznámil, že bude příští rok znovu kandidovat a k této příležitosti se hodí asi nejlépe tato písnička. Víte co je to pasy, pane redaktore?


Info

Opuštěné nádraží

Foto © Zdeněk Malinský

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Z nádraží

xp recenze

Nine Inch Nails - Add Violence 70% Nine Inch Nails - Add Violence
Sheer Mag - Need To Feel Your Love 90% Sheer Mag - Need To Feel Your Love
Kryštof - 25 (Best Of) 80% Kryštof - 25 (Best Of)
Imagine Dragons - Evolve 30% Imagine Dragons - Evolve
Nickelback - Feed the Machine 70% Nickelback - Feed the Machine
Beth Ditto - Fake Sugar 70% Beth Ditto - Fake Sugar
Styx - The Mission 80% Styx - The Mission
Royal Blood - How Did We Get So Dark? 60% Royal Blood - How Did We Get So Dark?

Akce

lfs 2 (do 6/8)
dobršská brána (do 26/8)
rock for churchill (do 26/8)
fotoexpo (do 21/10)
colours 2017 (průběžně furt než bude nový)