Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 14.01.2018

Ahoj. PF 18, hlavně zdraví a ať nám chutná, protože když chutnat přestane, může to mít fatální následky s úplně nejhorším koncem. To je také důvod zpoždění, nikoli ztráta lopatky na uhlí nebo tak něco.

Kolik akcí vám poslední dobou uteklo? Radši jsem se ani zpětně nedíval. Kinteru v Rudolfinu jsem viděl poslední den a byla tu hrůza. Výstava pěkná, ale čas mezi Vánocemi a Silvestrem, navíc zdarma, mačkal jsem se tam asi s třetinou Prahy. Stejný den jsem byl v Domě fotografie na Pavlu Baňkovi úplně sám. Jelikož jsem poslední zhruba čtvrtrok kulturně absentoval, udělal jsem si přehled, co chci letos vidět a nejdřív jsem se zaměřil na to, co v brzké době končí.

A co nás tedy čeká? Těším se na Vladimíra Renčína (Galerie Smečky, do 10. února), určitě zajdu na Mikeše, tedy Sedmičky Josefa Lady 1887 1957 2017 (Galerie Tančící dům, do 1. dubna). V Obecním domě končí 20. ledna výstava Hollar dnes - současná tvář tohoto sdružení českých grafiků. Můžete zkombinovat s prohlídkou Obecního domu a výstavou modelů Blanky Matragi.

Leica Gallery aktuálně hostí dvě foto výstavy dvě: Ara Güler - Pocta mistrům fotografie (do 28. ledna) a Marek Musil - World On Fire (do 8. dubna). Na Kampě momentálně výstavy tři: Jaroslav Vožniak (1933 Suchdol, Příbram - 2005, Praha) (do 4. března), Muž s hořící hlavou! Emil Filla a surrealismus, 1931 - 1939 (do 11. února) a Jitka Svobodová - venku a vevnitř (do 11. března). Minimálně Fillu a surrealisty si nenechte ujít - viděl jsem už minulý rok. Po Kinterovi bude v Galerii Rudolfinum Domestic Arenas - John Akomfrah, Simon Attie, Jeremy Deller... (19. 1. - 18. 3.). Galerie Jaroslava Frágnera - do 28. ledna Česká cena za architekturu 2017.

Z nabídky mé oblíbené Galerie ho.m.Prahy se těším na chystané výstavy Vladimír Ambroz: Akce (Dům fotografie, od 30. ledna) a The Reunion of Poetry and Philosophy (Dům U Kamenného zvonu, od 7. února). Z aktuálních výstav můžete zajít na Nová díla ve sbírkách GHMP (Městská knihovna, do 20. dubna), Sráč Sam: Rozdíl v otázce (Colloredo-Mansfeldský palác, do 25. února) a Start up: Jiří Hölzel - "UGBADQ" (opět C-M palác, do 20. ledna).

Západočeská galerie momentálně nabízí dvě výstavy. TENKRÁT v EVROPĚ. Čeští umělci v totalitních režimech 1938 - 1953. Kolář, Diviš, Čapek, Podhrázský, Lhoták, Sudek... (Výstavní síň Masné krámy, do 21. ledna) a “V Oplatce jsi všecek tajně”. Podoby eucharistického Krista ve vizuální kultuře (Výstavní síň “13”, do 4. února). Pozor na Masné krámy! V Plzni galerie, v Českých Budějovicích restaurace.

Druhým blízkým městem sousedním a krajským jsou Karlovy Vary. Krom překvapivě skvěle zastoupené stálé expozice, připravila pro letošek pestrou nabídku výstav. 25. ledna začínají sochaři Kuchařovi a malíř Retter, následovat bude Milan Knížák, Ruští nonkoformisté 2. poloviny 20. století, fotografové festivalu.


Info

Opuštěné nádraží

Foto © Ara Güler

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články