Články / Reporty

Padesát lidí stačí (Astronautalis)

Padesát lidí stačí (Astronautalis)

Jiří Mališ | Články / Reporty | 15.09.2017

Deset minut před začátkem show je v minisále kodaňského Ideal Baru asi deset lidí, z toho jeden barman a dva fotografové. Koncert se odkládá o půl hodiny a já nad předraženým pivem poslouchám, o čem se baví ostatní. Kromě nezajímavých žvástů o škole a práci, přeci jen je čtvrtek, slyším i srovnání Astronautalise a Eminema, nad kterým lehce kroutím hlavou, ale jsem rád, že tu je aspoň někdo. Modlím se, aby všichni nezůstali sedět podél sálu.

Andrew Bothwell má ale charisma na rozdávání, a tak se kolem pódia během úvodních tónů shromáždí početná skupinka fanoušků. Na evropské turné se Astronautalis vydává pouze za doprovodu MacBooku a věrných červených kecek. To ale k zaujetí publika stačí, a i když se na úvodní písně moc lidí nechytá, všechny si získává vtipnými promluvami. Dánové si rádi dělají srandu ze zoufalého počasí, které Skandinávii každý podzim sužuje, a když Bothwell přirovná vlhkost Kodaně ke zdevastované Floridě, souhlasně se zasmějeme. Abychom na meteorologické strasti zapomněli, je nám nakázáno tančit do rytmu Midday Moon, Astronautalis trsá s námi. A i když ho naše energie očividně vyčerpává, následuje čtyřminutový freestyle o hurikánu Irma. To, že se stejně jmenuje i dánský supermarket, asi netuší.

Pak přijde řada na nejznámější skladby a tvrdší jádro pěti plnovousých bláznů vepředu se ujímá zpěvu všech refrénů. Familiárnost Running Away from God, Kurt Cobain a The River, The Woods uvolní atmosféru a pohupování do rytmu má za následek několik vylitých piv. To se už více podobá atmosféře, která je koncertům amerického hip hopera typická. Padesát lidí je na jeho koncerty málo, ale dokonalá práce s publikem, frenetické pobíhání po pódiu a osobitý humor, který Astronautalis pokaždé přiváží, dělá z koncertu perfektní zážitek

Před zavíračkou si povídáme o tom, jak se těší do Mělníku a vzpomínáme na šílený koncert v Čadci. S dánskými fanoušky mu na příště doporučujeme koncert ve více hiphopovém sousedství Nørrebro a on na to, že přijede kamkoliv budeme chtít. A všichni chceme.

Info

Astronautalis (us)
14. 9. 2017 Vega - Ideal Bar, Kodaň, Dánsko

foto © Thomas Rasmussen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články