PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

Preaching the Blues (and all that jazz) #24

Preaching the Blues (and all that jazz) #24

|

Jelikož poslouchám už jenom Ghostpoeta, zneužiju dnešní kázání k něčemu jinému než seznamu nakradeného terabajtu od uživatele ARSENAL_LONDON. Ano, takový existuje, a ne, nejsem to já. Přece bych netahala desky z vlastního disku, none? To by nedávalo smysl. Leda nové Faith No More... ne, ty už vlastně mám. Čili dnes jen děkovačky, pozvánky, selfpromo a jiné promo. Velmi stručně.

Možná opožděně, ale díky za koncert Russian Circles. Bylo to super, začátek sezony jako psí víno. Ještě ve tři odpoledne vypadal Podnik trochu prázdně, ale stejně nás s lopatama finální počty překvapily. Z celého všeho bych se chtěla podělit o jedinou věc, a sice galerii fotek Andrey Petrovičové pro CVLT Nation: A Mind Melting Photo Essay. Andrea je skvělá. Já třeba taky fotím, kočky na dovolené, takže tomu dost rozumím. A tohle jsou parádní obrázky.

Dneska hrajou na kopci, rozumějte na strahovské Sedmičce, Minsk a Floor. Nejdřív jsem to odkývala kvůli Brooksovi, protože miluju jeho Torche (kdo ne?), ale nakonec to asi budou Minsk a jejich nová deska The Crash and the Draw, kdo vyhraje. Má super obal, díky kterému jsem si ji poslechla znovu, a znovu, a znovu, a znovu - a díky kterému se mi to pravděpodobně začalo líbit. Jak jsem na ty kočky totiž. Nicméně ráda se nechám překvapit. Taky je dost možné, že budu až do půl desáté na vstupu a pak uvidím spoustu zad a zadků a co si budeme povídat, dopadne to minimálně podobně.

Hey girl! Ve čtvrtek v devět večer začíná na StreetCulture Latté Night s Full Moonem a Shereskym a mnou. Vidím to na Ghostpoeta a spoustu zbytečných keců o překračování třicítky. Teoreticky bych se mohla svěřit s názorem na nové Faith No More, kteří doufám do té doby neprchnou na internet, protože to už pak bude mít názor každý a tudíž ten můj nebude tak originální. Ano, originální názor existuje. Zeptejte se Shereskyho. Pro více originálních názorů laďte Latté Night. To je mi panečku kečfráze. Jiné rádio, čili Moonshine na R1, tento týden není, ale našmikala jsem dvouhodinovku z minulého týdne. Celé vysílání jsem žvýkala zbytky cateringu po Russian Circles a telefonovala s manželem, a možná proto jsem ani nekoktala:


A v pondělí! V pondělí, přátelé, děláme na Flédě koncert Marriages a Wovenhand. Kazatele! Mám šílenej strach a zároveň se šíleně těším; hranice mezi průšvihem roku a nejlepším dnem mýho života / kralováním maturitnímu plesu je často dost... matná. Nebudu lhát a je mi jedno, že to zní neprofesionálně: je to splněný promotérský sen. Takže to bude dobrý. Teda dobré, protože v Brně. Aby toho nebylo málo, (taky v pondělí) 11. května děláme s lomítkama v Podniku, což už je zase v Praze, koncert dälek. Věřili byste tomu? Fakt, je to na internetu, takže to bude pravda. To zas bude v undergroundových industriálních hiphopových álejích nablito.


A däle už vás nebudu zatěžovat informacema. Snad jen, že v sobotu je Record Store Day. Doporučuju jít do nějakého store a koupit si tam record. Je to hezká tradice. Do příštího týdne si nějakou snad stihnu i poslechnout.

Info

Foto dälek 2015 by Michael Patras.

Relevantní články

Relevantní články - Spark

V Lucerně v listopadu zahraje přední postrockové trio RUSSIAN CIRCLES | PR |

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Hip Hop Kemp, jména, která vidím

Hip Hop Kemp, jména, která vidím

Jakub Šíma |
Žádná velká překvapení mezi vystupujícími letos nenajdete, přesto je zde řada jmen, která by byla škoda minout. Největší stálice mezi středoevropskými hiphopovými festivaly.

xp recenze

Jamie T - Trick 40% Jamie T - Trick
Helms Alee - Stillicide 70% Helms Alee - Stillicide
Lisa Hannigan - At Swim 80% Lisa Hannigan - At Swim
Glass Animals - How To Be A Human Being 90% Glass Animals - How To Be A Human Being
Dead Cross - Dead Cross 90% Dead Cross - Dead Cross
Děti mezi reprákama - Haiku 70% Děti mezi reprákama - Haiku
Clipping. - Splendor & Misery 80% Clipping. - Splendor & Misery
Alice Cooper - Paranormal 70% Alice Cooper - Paranormal

Akce

ostravské dny (do 2/9)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
nadeje (31/8)