PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

Preaching the Blues (and all that jazz) #24

Preaching the Blues (and all that jazz) #24

|

Jelikož poslouchám už jenom Ghostpoeta, zneužiju dnešní kázání k něčemu jinému než seznamu nakradeného terabajtu od uživatele ARSENAL_LONDON. Ano, takový existuje, a ne, nejsem to já. Přece bych netahala desky z vlastního disku, none? To by nedávalo smysl. Leda nové Faith No More... ne, ty už vlastně mám. Čili dnes jen děkovačky, pozvánky, selfpromo a jiné promo. Velmi stručně.

Možná opožděně, ale díky za koncert Russian Circles. Bylo to super, začátek sezony jako psí víno. Ještě ve tři odpoledne vypadal Podnik trochu prázdně, ale stejně nás s lopatama finální počty překvapily. Z celého všeho bych se chtěla podělit o jedinou věc, a sice galerii fotek Andrey Petrovičové pro CVLT Nation: A Mind Melting Photo Essay. Andrea je skvělá. Já třeba taky fotím, kočky na dovolené, takže tomu dost rozumím. A tohle jsou parádní obrázky.

Dneska hrajou na kopci, rozumějte na strahovské Sedmičce, Minsk a Floor. Nejdřív jsem to odkývala kvůli Brooksovi, protože miluju jeho Torche (kdo ne?), ale nakonec to asi budou Minsk a jejich nová deska The Crash and the Draw, kdo vyhraje. Má super obal, díky kterému jsem si ji poslechla znovu, a znovu, a znovu, a znovu - a díky kterému se mi to pravděpodobně začalo líbit. Jak jsem na ty kočky totiž. Nicméně ráda se nechám překvapit. Taky je dost možné, že budu až do půl desáté na vstupu a pak uvidím spoustu zad a zadků a co si budeme povídat, dopadne to minimálně podobně.

Hey girl! Ve čtvrtek v devět večer začíná na StreetCulture Latté Night s Full Moonem a Shereskym a mnou. Vidím to na Ghostpoeta a spoustu zbytečných keců o překračování třicítky. Teoreticky bych se mohla svěřit s názorem na nové Faith No More, kteří doufám do té doby neprchnou na internet, protože to už pak bude mít názor každý a tudíž ten můj nebude tak originální. Ano, originální názor existuje. Zeptejte se Shereskyho. Pro více originálních názorů laďte Latté Night. To je mi panečku kečfráze. Jiné rádio, čili Moonshine na R1, tento týden není, ale našmikala jsem dvouhodinovku z minulého týdne. Celé vysílání jsem žvýkala zbytky cateringu po Russian Circles a telefonovala s manželem, a možná proto jsem ani nekoktala:


A v pondělí! V pondělí, přátelé, děláme na Flédě koncert Marriages a Wovenhand. Kazatele! Mám šílenej strach a zároveň se šíleně těším; hranice mezi průšvihem roku a nejlepším dnem mýho života / kralováním maturitnímu plesu je často dost... matná. Nebudu lhát a je mi jedno, že to zní neprofesionálně: je to splněný promotérský sen. Takže to bude dobrý. Teda dobré, protože v Brně. Aby toho nebylo málo, (taky v pondělí) 11. května děláme s lomítkama v Podniku, což už je zase v Praze, koncert dälek. Věřili byste tomu? Fakt, je to na internetu, takže to bude pravda. To zas bude v undergroundových industriálních hiphopových álejích nablito.


A däle už vás nebudu zatěžovat informacema. Snad jen, že v sobotu je Record Store Day. Doporučuju jít do nějakého store a koupit si tam record. Je to hezká tradice. Do příštího týdne si nějakou snad stihnu i poslechnout.

Info

Foto dälek 2015 by Michael Patras.

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Písně/z/měsíce #24

Písně/z/měsíce #24

Jiří Akka Emaq |
Měli jsme tu pár retro výletů a jeden žánrový speciál. Nyní se pojďme podívat opět zpět do století nového. Omámí nás?
Le Guess Who? playlist

Le Guess Who? playlist

redakce |
V Utrechtu je toho k vidění hodně a zvlášť v době, kdy se zde koná festival Le Guess Who?, jedna z nejlepších akcí svého druhu na starém kontinentě. Za čím…
Natřískáno v Ji.hlavě 3

Natřískáno v Ji.hlavě 3

Jakub Koumar |
Závěrečná epizoda Fascinace nabídla už tradičně retrospektivní blok filmů, tentokrát zaměřený na filmy psychedelické. Došlo na nezapomenutelný kolorovaný Annabellin...
Pojď do mě, Jihlavo! (část třetí)

Pojď do mě, Jihlavo! (část třetí)

blueskin |
Docenit zmatenou a antimuzikální selekci dua Vít Klusák/Bohdan Bláhovec znamená potlačit v sobě kritika a smířit se s tím, že mezi skladbami Arcade Fire, Katy Perry nebo...
Natřískáno v Ji.hlavě 2

Natřískáno v Ji.hlavě 2

Jakub Koumar |
V divadelním stanu způsobili hotové pozdvižení Vosto5 s Petrem Markem v hlavní roli hry Proton!!! o pátrání po tajemné ostravské undergroundové skupině.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

We All 18

Klubovna 2. patro, Praha
partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
thelma (do 14/1)