PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

RfP 2017: Jarní král v létě a další chaos

RfP 2017: Jarní král v létě a další chaos

|

Kempování je super, ale spánek mám ještě radši. Proto po prvním dni srabácky odjíždím domů do Pardubic, ale nahlas to neříkám, jsem přece v Hradci. Naštěstí je z téhle historické rivality dnes už přežitek, na který narazíte jen v hospodě, kde se vás někdo bude snažit ohromit neotřelým vtipem, který ještě nikdo v životě neslyšel. Den druhý, návrat do areálu.

Začalo se o chlup líp než včera. Ve svozu s námi jel chlápek, co si mazal Eminema a Shinodu na chleba a bavil rapem celý autobus, aplaus měl větší než Deez Nuts. Únava ve vzduchu, únava na lidech, díkybohu za Spring King, že nás z toho vytáhli, tahle mladá čtyřka rozdala bez debat nejvíc pozitivní energie. Koho nerozhýbala ani hitovka City, která rotuje napříč Spotify éterem, asi by to měl zabalit a přijít až zítra. Kam ale před hudbou utéct? Není kam. Jasně, jedete na hudební festival, ale chvíle klidu na jídlo nebo na pokec by neuškodila. Přecházíte od jedné stage ke druhé a hraje vám k tomu DJ, hudba ze stánků a z dalších stagí. Hudební chaos a peklo pro uši.

Věrní Paramore fans okupují přední řady pod hlavním pódiem, což vystoupení Mastodon moc nepřidá. Kytarová sóla ohromí, ale hlubší stopu nezanechají. Moshpit se rozjíždí až za půlkou setu a já, naspeedovaná po třech redbullech s jackem, si dodávám odvahu a jdu si to taky zkusit. Po dvou minutách rezignuju a se sedřeným kotníkem se stahuju zpátky. Někdo se pro to holt nenarodil.

Někdo se narodil pro pódium, a to Hayley Williams. Obstojí songy z After Laughter vedle starších Brick By Boring Brick nebo Decode? Sáhněte si do svědomí, kdo jste se na tohle sám sebe neptal. A možná budu jediná, ale mě bavily víc. Při Fake Happy nikdo fake happy nebyl, i když si doma zapomněl pláštěnku, a tak zmokl jak pes. Pršelo a plnily se sny. A to není klišé. Kdo by si nechtěl s Hayley Williams zazpívat na pódiu Misery Business? Asi jen ten, kdo zpívá jako já.

Déšť ustal, ještě radši než včera se vracím domů, protože mokro a já jsem bábovka, ale zítra zůstanu. I kdyby mi blesky rozpáraly stan. Bude finále.

Info

Rock for People 2017
4. - 6. 7. 2017
Festivalpark, Hradec Králové

foto © Filip Neminarz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Le Guess Who? playlist

Le Guess Who? playlist

redakce |
V Utrechtu je toho k vidění hodně a zvlášť v době, kdy se zde koná festival Le Guess Who?, jedna z nejlepších akcí svého druhu na starém kontinentě. Za čím…
Natřískáno v Ji.hlavě 3

Natřískáno v Ji.hlavě 3

Jakub Koumar |
Závěrečná epizoda Fascinace nabídla už tradičně retrospektivní blok filmů, tentokrát zaměřený na filmy psychedelické. Došlo na nezapomenutelný kolorovaný Annabellin...
Pojď do mě, Jihlavo! (část třetí)

Pojď do mě, Jihlavo! (část třetí)

blueskin |
Docenit zmatenou a antimuzikální selekci dua Vít Klusák/Bohdan Bláhovec znamená potlačit v sobě kritika a smířit se s tím, že mezi skladbami Arcade Fire, Katy Perry nebo...
Natřískáno v Ji.hlavě 2

Natřískáno v Ji.hlavě 2

Jakub Koumar |
V divadelním stanu způsobili hotové pozdvižení Vosto5 s Petrem Markem v hlavní roli hry Proton!!! o pátrání po tajemné ostravské undergroundové skupině.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were

Akce

Kaleo (is)

Lucerna - Velký sál, Praha
zvíře jménem podzim (do 22/11)
baset (do jak to pude)
avishai cohen (do 21/12)