Články / Reporty

S rock'n'rollem v žíle (Tyler Bryant and The Shakedown)

S rock'n'rollem v žíle (Tyler Bryant and The Shakedown)

Jiří Vladimír Matýsek | Články / Reporty | 24.11.2017

Splněných snů o tom, jak se z floutka stát rockovou hvězdou, je celá řada za poslední půlstoletí. A těch nesplněných, o kterých nevíme, ještě víc. Tyler Bryant tuto frontu čekatelů rozšiřuje, ale na rozdíl od spousty jiných v sobě má to, čím si zaslouží stát se svojí partou The Shakedown na pódiích. Osobní kouzlo, frackovství i muzikanstký talent. A ničeho pomálu.

Bryant a jeho The Shakedown přijeli na strahovskou Sedmičku vyzbrojeni novou deskou a také zkušenostmi s předskakováním takových jmen jako AC/DC nebo Guns n' Roses. Oproti desetitisícovým davům bylo pražské publikum čítající jen pár desítek osob jen nepatrným auditoriem. Výkon, který Bryantova parta předvedla, ale nebyl v ničem chudší. Spíše naopak. Bariéra mezi kapelou a publikem padla hned na začátku koncertu, Tyler Bryant se nebál chodit sólovat do publika. Mladická energie, nepřehlédnutelné charisma i muzikantské schopnosti - ten mladík má rock'n'roll v krvi. Je to slyšet z desek, ale naživo se Bryant mění v zářící rockovou hvězdu - se vším co k tomu patří, včetně drsňáckých póz. Ostatně kapela sama, ač hrající (sice notně tvrdý a ostrý) bluesrock, na sebe neváhala vzít podobu metalové bandy. A publikum jim to vracelo: Nedokážu si vybavit koncert tohoto žánru, na němž by se vstříc zpěvákovi pravidelně zdvihal les paroháčů a hrozičů.

Umění nazvučit klub 007 je na samostatný studijní obor a u Tylera Bryanta se to bohužel projevilo. Hlasitost je v tvrdém bluesrocku na místě, bohužel v takto malém a sevřeném prostoru měla až fyzicky nepříjemné důsledky. Kromě toho, že zvuk (hlavně zpěv) místy až bolel, nebyly některé pasáže čitelné, slévaly se nebo byly utopeny pod duněním bubnů. Přesto se to podařilo udržet v určitých mezích a nedošlo na amorfní zvukovou kouli, která odstřelí sebelepší výkon kapely.

Dojmy jsou tak veskrze pozitivní - a to nejen z pražského koncertu, ale obecně vzato ze samotného Tylera Bryanta. Mladí muzikanti jako on totiž naplňují jeden z veršů Neila Younga: Rock'n'Roll will never die.

Info

Tyler Bryant and The Shakedown (us)
22. 11. 2017, Klub 007 Strahov, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články